Három mérkőzéssel kezdődött a hétközi OTP Bank Liga 28. fordulója. A nyitómeccset az idény két meglepetés csapata játszotta. A Kisvárda otthonából elcsent 1 pontot a harmadik helyen álló Mezőkövesd. Viana juttatta előnyhöz a hazaiakat, majd a szünet előtt Nagy még egalizált. A második játékrészben kissé leült a találkozó, így maradt az 1-1. Nagy fogadkozás előzte meg a Loki részéről az Újpest elleni találkozót. A Debrecen régi-új edzővel, Kondás Elemérrel a kispadon próbálta meglepni a fővárosi alakulatot, de hiába. Simon Krisztián parádés formában játszott, bár az első 45 percben csak Ristevski lőtt egy gólt. A szünet után pedig csak újpesti lábról került labda a hálóba. Szépséghiba, hogy Heris a saját kapuját vette be, de ez sem okozott gondot, mert 3-1-re nyert az UTE, ezzel egyre nagyobb mélységbe lökve a Lokit. Este a friss kupagyőztes Honvéd látta vendégül a bajnoki ezüstérmes helyen álló Fehérvárt. Vendég szempontból álomszerűen kezdődött a mérkőzés, hiszen már a harmadik perc végén előnyhöz jutottak a piros-kékek. A korai gól és egy kihagyott Nikolics büntető ellenére sem pörögtek a csapatok, így ez a derbi is gyorsan elcsendesedett. A második játékrészben az egykori Haladás-játékos, Ugrai villant és alakította ki a végeredményt.

Kisvárda – Mezőkövesd 1-1 (1-1)
Újpest – Debrecen 3-1 (1-0)
Honvéd FC – MOL Fehérvár FC 1-1 (0-1)