A Bohemians ellen vívta első selejtező mérkőzését az Európa Ligában a MOL Fehérvár együttese. Bár az esélyek egyértelműen a hazaiak mellett szóltak, mégis meglepetésre Ward a vendégeknek szerezte meg a vezetést a 22. perc végén. Ezt követően aktivizálta magát a Vidi és több akciót próbált vezetni. A 36. percben büntetőhöz jutottak egy szabálytalanságot követően, melyet Nikolics értékesített. A szünet után inkább a mezőnyben folyt a játék, helyzeteket számában a hazaiak álltak jobban, azonban hiába volt több kísérletük, gólt nem sikerült szerezniük. Érdekesség, hogy a kapu irányába leadott lövések alapján 24-7 volt az arány, míg a kaput eltaláló kísérletek terén 5-5 volt a statisztikai lapon! Miután a hosszabbításban sem sikerült döntésre vinni a mérkőzést következtek a büntetők. Az első körben a Viditől Hodzic rontott, míg a vendégeknél Casey a harmadik, míg Twardek a negyedik sorozatban rontott, ezzel a magyar ezüstérmes jutott tovább egy simábbnak ígérkező összecsapás végén.

MOL Fehérvár FC – Bohemians 1-1 (1-1, büntetőkkel: 4-3)

Fehérvár: Kovácsik – Nego, Rus, Stopira, Fiola – Alef (Pátkai), Houri – Bamgboye, Evandro (Nikolov), Petrjak (Géresi) – Nikolics (Hodzic).

Gólszerző: Nikolics (büntető) 37. perc illetve Ward 22. perc