Alba Fehérvár – Falco KC Szombathely 66-98(16-29, 25-25, 15-21, 10-23)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, szombat, 19:00
V.: Földházi T., Praksch P., Pozsonyi L. (Dernei G.)

Alba: Pongó 7, Vojvoda 11, Lukács 8, Laksa 7, Steele 13/3, Csere: Omenaka 2, Takács Mi. 4, Mulalic 4, Balsay 5/3, Szabó 5/3,

Falco: Váradi 13/9, Somogyi 8/3, Benke 11/3, Golomán 16, Keller 11/6, Csere: Kovács 7/1, Barac 13/3, Clark 1, Perl 18, Verasztó -,

Az 1. negyedben a Falco szerezte meg a feldobás után a labdát, de az első kosár Vojvoda révén az Alba neve mellett jelent meg, 2-0. Váradi a vonalról egyenlített, majd Vojvoda is bedobta a büntetőket, erre Keller válaszolt közelről, 4-4, aztán Benke után Golomán is eredményes volt, 8-9-nél először vezettek a szombathelyiek. A 4. percben Keller-triplának örülhettek a Falco-drukkerek, majd újra Golomán volt eredményes közelről, Váradi pedig távolról is beszórta, 10-17. Hazai időkérés következett, majd az Alba duplájára újra csak Golomán pontjai érkeztek, 12-19. Perl beállt és a vonalról szerezte első pontjait, majd Barac is feliratkozott a pontszerzők közé, a játékrész vége előtt 2 perccel 10 fölé nőtt a különbség, 12-23. Perl kitartott dobással szerzett duplájára Laksa felelt, erre pedig Barac egy szép triplával válaszolt, 16-29.

A 2. negyedet is Vojvoda pontjai nyitották, Barac azonnal felelt, 19-31. Balsay triplája hullott be a 2. minutumban, erre Kovács Benedek szórt egy hármast, 22-34. A játékrész derekán, Balsay zsákolása után Konakov mester kért időt. Miután visszatértek a pályára a csapatok, 9 magyar játékost láthattunk, ez sem mindennapos. Kicsit megtorpant a Falco játéka, de 31-38-nál Perl vitt végig egy támadást. Aztán hiába nézett be 10 pont alá az Alba, Somogyi triplája gyorsan megnyugtatta a szombathelyi drukkereket, 33-43. A félidő hajrájában Keller újra behajított egy triplát, Szabó duplával felelt, 37-48. Golomán 2+1 pontjával 50 fölé jutott a bajnok, majd Beni triplájával kialakult az eddigi legnagyobb differencia, 39-54. Aztán Laksa még szépített a vonalról, 41-54.

A 3. negyed 1. percének végén alig 3 másodperc alatt szerzett 4 pontot a mezőny legjobbja, Perl Zoltán kosaraival már 41-58-ra vezettek a sárga-feketék. Nagyon jól kezdte a második félidőt a Falco, Perl újabb kosara után Golomán is kíméletlen volt, már 19 ponttal ment a bajnokcsapat. Ezután Lukács kosaraival jöttek közelebb a hazaiak, majd Pongó duplája után Milos Konakov azonnal megállította a játékot, 49-62. Golomán és Perl 14-14 ponttal voltak ekkor a legeredményesebbek a szombathelyeiknél. Ezt követően Benke-Barac akció ért véget egy duplával, majd Benke egy triplát is a helyére tett, 50-69. Vojvoda után Váradi is távolról talált be, ezzel a vasi csapatkapitány is 10 pont fölé jutott, 54-73. Az utolsó perc eleján Benke újabb kosarával 20 pont fölé nőtt a Falco előnye, de Mulalic még szépített, 56-75.

A 4. negyedben Somogyi szerezte a vonalról az első szombathelyi pontokat, majd Szabó triplája érkezett, 61-76. Váradi duplája után Barac ziccere következett, 61-84-nél újabb hazai time-out jelezte, nem ment ma este a fehérváriaknak. A játékrész közepén Perl 2 újabb duplája végleg eldöntötte a rangadó sorsát, ellenállhatatlanul játszott ekkor a Falco, 61-90. A vége előtt 4 perccel zsákolt Benke, Golomán pedig bedobott egy távolit, 61-94. Jöttek a fiatalok, Verasztó és Kovács B. is visszaállt, Keller pedig kosarat dobott, 64-96. Az utolsó 2 perc arról szólt, lesz-e 100 pont, Kovács Benedek bedobhatta volna a századikat is, de a duda közbe szólt, 66-98.

A Falco szerdán hazai környezetben folytatja a bajnokságot, az ellenfél a Sopron csapata lesz.