A kiváló nyárias időben megrendezett bajnokin a hazaiak kezdtek jobban, a 2. percben Herczeg balról, nyolc méterről leadott lövését védte Terestyényi. A szombathelyiek irányították a játékot – meglepetésre mégis a vendégek szerezte vezetést.

A haladas.hu tudósítása szerint a 9. percben Nagy Viktória jobb oldali beadását Benke 13 méterről a jobb felső sarokba lőtte, 0-1.

Nem sokáig örülhettek a soroksáriak, mert a 12. percben Koprena jobb oldali szögletét a hosszún érkező Nagy Vanessza három méterről a hálóba fejelte, 1-1.

A hazaiak tovább rohamoztak és a 45. percben siker koronázta erőfeszítéseiket. Koprena ívelt balról szabadrúgást a kapu elé, Sweatman átvette a labdát, majd hét méterről a léc alá lőtt, 2-1.

Szünet után, a 67. percben Koprena jobb oldali szögletét Gődér öt méterről centikkel fejelte a kapu fölé. A 69. percben eldőlt a meccs. Gődér hosszú indításával Vladulescu lépett ki egyedül a bal szélen és bár úgy tűnt, hosszan veszi át a labdát, éppen így zavarta meg a kapust, elhúzta mellette a labdát, majd az üres kapuba lőtt , 3-1.

Pár perc múlva Nagy Vanessza gondolt egy merészet, 30 méterről félfordulattal alig lőtt a kapu fölé. A 89. percben Sweatman közeli perdítését védte a soroksári kapus. Egy perc múlva Buzás 18 méterről a jobb kapufát találta el.

A szombathelyi lányok megérdemelten győztek és, ha ideiglenesen is, de felléptek a dobogóra.

Haladás-Viktória FC–Soroksár SC 3-1 (2-1)

Haladás Sportkomplexum, 100 néző

Simple Liga női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kubicsek

Haladás-Viktória FC: Bíró – Németh A. (Andrónyi, 90.), Gődér, Horti, Kovács V. – Vladulescu, Urbán V., Sweatman, Koprena (Bódai, 77.) – Nagy Vanessza, Herczeg (Németh M., 46.). Edző: Székely Tibor.

Soroksár SC: Terestyényi – Molnár (Benke D., 82.), Buzás, Váradi, Györik – Nagy Viktória (Patkós, 61.), Tenyei, Ott, Benke A. – Miszlai, Török. Edző: Szeitl Szilvia.