Kaposvári KK – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 61-67 (18-20, 20-13, 10-20, 13-14)
Bajnokság, 19. forduló
Kaposvár, Kaposvár Aréna
V.: Földházi Tamás Péter, Nyilas István, Kovács Nimród János (Téczely Tamás)

KKK: Hilliard 15/3, Plézer -, Price 14/6, Martin 15/3, Csorvási 2. Cserék: Puska 2, Krnjajszki -, Ford 13/3, Bogdán -.

Falco: Váradi 15/6, Clark 8/6, Kovács -, Golomán 5/3, Keller 6/3. Cserék: Somogyi 6/6, Perl 16/3, Hawkins 2, Barac 9/3, Verasztó -.

Az 1. negyedet a hazaiak kezdték kosárral, majd Beni előbb a vonalról, aztán közelről is betalált, 2-3. Ezután Hilliard triplájával vették vissza a vezetést, ezt Csorvási toldotta meg, 7-3. Clark hármasával szépített a Falco, majd Price is kintről volt eredményes, 10-6. A játékrész derekán Váradi és Keller is közelről talált be, kiegyenlített a bajnokcsapat, 10-10. Price és Hawkins gyarapította a pontokat, 12-12. A hajrában Ford közelről szerzett vezetést a hazaiaknak, majd Barac is feliratkozott az eredményjelzőre, 14-14. Az utolsó percben Zozó a vonalról süllyeszett be 2 labdát, majd közelről is sikerrel kísérletezett, 14-18. A végén még Ford kozmetikázott az eredményen, de Barac pontjai is befértek, 18-20.

A 2. negyedben egy Barac-Perl akció végén szerezte első pontjait a Falco, történt ugyanis, hogyZozó zsákolását nem tudták megakadályozni, 18-22. Ford büntetői érkeztek válaszul, aztán Martin triplája újfent hazai vezetést jelentett, 23-22. Ezekben a percekben rengeteg hibával játszott mindkét csapat. A játékrész közepén Milos Konakov időkérése, majd Beni hármasa törte meg a többperces kosárcsendet, 23-25. Ford triplával és duplával felelt a szombathelyi hármasra, majd Puska is betalált, 30-25. Ezt követően Clark közelijével előbb szépített a Falco, utána pedig Somogyi hármasával egalizált is, 30-30-nál a hazaiak állíttatták meg az órát. A félidő hajrájában Hilliard kétszer közelről, Price kétszer a vonalról, Golomán pedig kintről talált be, 36-33. Az utolsó percben még egyszer időt kértek a vendéglátók, és Hilliard egy közelit még begyötört, 38-33.

A 3. negyedben gyorsan szépített Golomán és Keller révén a Falco, 38-36. Martin szerezte a hazaiak első pontjait a 2. félidőben, majd eladott labdák után Hilliard is betalált, 42-36. Clark triplájával kapaszkodott fel a vasi gárda, de továbbra is több eladott labda jelemezte a szombathelyiek játékát, közben Price növelte a fölényüket, Keller pedig triplával szépített, 44-42. A játékrész derekán megrázta magát a Falco, pontosabban Zozó brillírozott: előbb duplát, majd triplát hintett, 44-47-nél a kaposváriak időt kértek. Ezután Price, Váradi és Perl újabb pontjai estek be, 46-51. Nem akart lemaradni a hazai gárda, Martin volt eredményes, de Perl azonnal reagált, 48-53. Nagy küzdelem zajlott ebben a negyedben, de még mindig nem dőlt el semmi.

A 4. negyed Hillird sikeres középtávolijával startolt, majd Somogyi 3 pontossal válaszolt, 50-56. Martin zsákolása jelentett örömet a hazai publikumnak, majd a játékrész közepén Beni hármasával és az azt követő duplájával kialakult az eddigi legnagyobb differencia, 52-61, jött is a hazai időkérés. Hilliard szépített, de Barac közelije, majd hibátlan triplája eldöntötte a meccset, 54-66-nál még egyszer élt az időkérés lehetőségével a kaposvári mester. Aztán Martin duplája és Price hármasa után, 59-66-nál Konakov mester – 2 perccel a dudaszó előtt – igyekezett megtörni a feltámadó hazaiak játékát. A meccs utolsó percében Martin hozta közelebb őket, de ez már nem osztott, nem szorzott, győzelemmel térhet pihenőre a Falco, 61-67.

A bajnokságban szünet következik, a Falco legközelebb március 12-én lép páláyra.