Az NB I-es női labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Haladás Viktória a nagy rivális MTK Budapest vendégeként lépett pályára szombat délután. Az MTK stabilan jó teljesítményre képes csapatként ismert, a forduló előtt a harmadik helyen állt a tabellán, – de a második hely is elérhető közelségben volt számukra.

A Viktória negyedik pozícióban állva utazott a fővárosba, lemaradásuk hat pont volt a fővárosiak mögött. A szombathelyi lányok veretlen a tavaszi sorozattal, két döntetlennel, egy győzelemmel a háta mögött várták a meccset, míg az MTK a győztes szezonnyitó után kétszer kikapott. A felek harmadszor találkoztak egymással: Budapesten és Szombathelyen is 2-0-ra nyert az MTK.

MTK Budapest–Haladás Viktória 0-2 (0-1)

Simple Női Liga, 16. forduló

Budapest, BKV Előre Sporttelep – Vezette: Takács Ákos (Piskóczi, Jakab)

Gólszerző: Feketevízi (13.), Herczeg (53. – büntetőből)

Sárga lap: Nagy Virág (18.)

MTK Budapest: Erős – Podolska, Vajda, Boyle (Farádi-Szabó 63.), Haraszti (Csuhai 55.) – Taylor, Bokor (Vas 63.), Palkovics (Stefán 83.) – Nagy Virág, Milunovic, Vachter. Vezetőedző: Farkas Attila.

Haladás Viktória: Bíró – Németh Adél, Balogh (Németh Mirtill 59.), Gődér, Novák – Urbán – Feketevízi (Kiss-Lantos 77.), Herczeg (Koprena 87.), Sweatman – Szil (Nagy Vanessza 46.), Vladulescu. Vezetőedző: Székely Tibor.

A gólok históriája…

13. perc: Az első helyzetüket gólra váltották Székely Tibor tanítványai. Haraszti nem tudta elfejelni a labdát, Feketevízi Tímea pedig a tizenhatoson belülről a léc alá bombázott, 0-1.

52. perc: Herczeg beívelt szabadrúgása után Taylor ráesett a labdára, a játékvezető pedig általános meglepetésre büntetőt ítélt, ezt Herczeg Andrea értékesítette, a jobb felsőbe lőtt a szombathelyi játékos, 0-2.

Az MTK így sorozatban harmadszor kapott ki, a Győr (0–3) és a Ferencváros (1–7) után a Haladás-Viktóriától is vereséget szenvedett (0–2), így ötpontos hátrányba került a bajnoki fináléért folyó versenyfutásban az ETO mögött, amely hozta a kötelezőt otthon az Astra ellen (3–0). A szombathelyiek pedig felzárkóztak közvetlen a fővárosi kék-fehérek mögé.

NŐI NB I 16. FORDULÓ
Soroksár–Ferencváros 0–5 (Kulis 2., 38., Vágó F. 15., Zlidnis 29., Csigi 36.)
MTK–Haladás Viktória 0–2 (Feketevízi 13., Herczeg A. 53. – 11-esből)
ETO FC Győr–Astra HFC 3–0 (Cameron 35., Rácz Zs. 55., Luijks 90+1.)
Puskás Akadémia–DVTK 2–2 (Mayer 63., 88., ill. Barker 51., 59.)

8. Soroksár 16 1 4 11 12–49 –37 7

A szombathelyiek április 24-én lépnek pályára legközelebb a Simple női ligában. Jövő vasárnap Üllőn, 17 órakor a 7. helyen álló Astra lesz az ellenfél.