Messze voltak a döntőtől, így az ötkarikás kvótától is a magyarok a férfi légpuskások versenyében a kairói olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon, melyen 19. helyével Péni István teljesített közülük a legjobban. A vb első felnőtt versenynapján már reggel 8 órakor megkezdte versenyét az 114 fős mezőny első fele, benne Pekler Zalánnal, aki gyakorlatilag 20 lövés után elveszítette döntős reményeit. A folytatásban ugyan kicsit javított, de nem tudott kiegyensúlyozottan jól lőni, és 625,3 körös eredménnyel már a csoportban is messze volt a legjobb nyolctól, a végelszámolásnál pedig a 46. pozíciót szerezte meg. Péni István, a szám kétszeres Európa-bajnoka és olimpiai ötödik helyezettje, valamint Somogyi Péter a második csoportban kapott helyet. Előzetesen egyértelműen Péninek volt a legkomolyabb esélye a nyolcas döntőbe kerülésre, ám ezen a napon ő is hullámzóan lőtt, jobb periódusok után rendre becsúszott egy-két alacsonyabb tízes, sőt, egyszer kilences is, így végül 627,4 kört ért el, amivel 2,6 körrel lemaradt a továbbjutásról. Somogyi Péter gyengén kezdett, ez meghatározta versenyét, melyet 618,3 körrel a 86. helyen fejezett be. A pénteki versenynapon a női légpuskások viadalát is megrendezik. A mezőnyben hárman, Tarr Vivien, Dénes Eszter és Mészáros Eszter képviselik a magyar színeket. Kairóban a nyolc olimpiai egyéni számban négy-négy kvótát osztanak ki a párizsi olimpiára.