Selejtezős eredményeiktől is elmaradtak, így messze voltak a döntőbe jutástól a magyar női puskások az összetett szám pénteki alapversenyében a Kairóban zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon. Az 50 méteres “királyszámban” csütörtökön selejteztek a sportolók, akik közül Mészáros Eszter 585, Lovász Dorina 580, míg Dénes Eszter 579 körös eredménnyel kvalifikálta magát az alapversenybe. Pénteken 70 puskás kezdte meg a húsz térdelő, húsz fekvő és húsz álló testhelyzetű lövésből álló viadalt, s hamar egyértelművé vált, hogy a magyarok nem fognak tudni javítani csütörtöki produkciójukon, sőt, mindhárman elmaradnak majd az egy nappal korábbi teljesítményüktől. Közülük – a nemzetközi szövetség honlapja szerint – ismét Mészáros volt a legjobb, ám 581 körrel csak a középmezőnyben, a 38. helyen zárt, hat körrel elmaradva a fináléba jutáshoz minimálisan szükséges eredménytől. Dénes és Lovász egyaránt visszafogottan szerepelt, előbbi 573 körrel a 60., utóbbi pedig 571-gyel a 64. lett. Az összetett számban – a többi olimpiai egyéni versenyhez hasonlóan – négy kvótát osztanak ki a vb-n a 2024-es párizsi olimpiára. Péntek reggel bonyolították le a 30+30 lövéses női sportpisztoly alapversenyének első felét, a 30 pontlövészetet, melyben Fábián Sára volt a legjobb magyar. A 20 éves tehetség 289 körrel fejezte be a napot, amivel a 21. helyről várja a szombati folytatást, amikor a 30 rapidlövés következik. Major Veronika 287 kört ért el, amivel a 89 fős mezőny 36. helyét foglalja el, míg a szám 2015-ös Európa-bajnoka, Csonka Zsófia 284 körrel az 53. helyen áll.