Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely h.u.: 81-77 (13-20, 14-15, 22-9, 15-21, 16-12)
Rájátszás, döntő, 3. mérkőzés
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Papp P., dr. Mészáros B. (Faidt M.)

Szolnok: Warner 21/3, Badzim 16/6, Kovács 2, Subotic 20/3, Taiwo -. Cserék: Pongó 8/6, Rudner -, Gibson 9/3, Zsíros 5/3, Juhos -.

Falco: Anderson 16/12, Váradi -, Benke 8, Bruinsma 14, Keller 7. Cserék: Perl 25/3, Barac 7.

Az 1. negyedben Bruinsma közelijével kezdett a Falco, majd Badzim egalizált, 2-2. Anderson triplájával szerzett újra vezetést a vasi csapat, majd Benke Szilárd tett hozzá még egy duplát, 2-7. Badzim szépített, de Anderson megint hozzátett egy hármast, 4-10. Warner 2 pontjára Keller duplája érkezett 6-12. Gibson hármasával jöttek közelebb, majd Benke ziccere jött, 9-14. Potocnik időkérése után Szili büntetőzhetett, 9-15. Ezután Keller szerzett lepattanót, majd dobott közelit, erre Subotic felelt, 11-17. A szolnoki szándékos szabálytalanság után Perl Zoltán is feliratkozott a pontszerzők közé, majd még egyszer támadhatott a Falco, Keller pedig büntetőzhetett. Az utolsó percben Gibson hármasával jöttek közelebb, 13-20.

A 2. negyedet Zozó duplájával kezdte a Falco, majd Pongó triplája érkezett, 16-22. Barac-Perl összjáték hozta a következő szombathelyi pontokat, erre Warner válaszolt, 18-24. Zozó triplája következett, amire megint Warner közelije volt a válasz, 20-27. Labdaszerzés után Subotic dobhatott ziccert, 22-27. A játékrész derekán Kovács P. szedett egy lepattanót, majd hozta közelebb a hazaiakat, 24-27. Zozó sem hagyta magát, elsőként jutott 10 pont fölé, 24-29. Ezt követően Warner 2+1 pontja érkezett, 27-29. Zozó ezúttal is a legjobb a Falcónál, újabb kosarával 27-31-re módosult az állás. Megállíthatatlan volt Zozó, az utolsó percben is betalált, biztosan vezetett a Falco, 27-35.

A 3. negyed Gibson pontjaival indult, amire Warner tett rá egy triplát, 32-35. Ezután Keller ellen – érthetetlen módon – sportszerűtlent fújtak a sporik, Badzim kosarával pedig átvették a vezetést, 36-35. Bruinsma gyorsan javtott és visszavette a Falco a vezetést, 36-37. Subotic kintről betalált, erre Bruinsma pöcizése volt a válasz, 39-39. Zsíros szerezte vissza újra a vezetést az Olajnak, ezután még egy triplát szórt, 44-39. Ezt követően Bruinsma és Barac büntetőivel szépített a Falco, 44-42. Az utolsó munitumban Badzim és Barac is büntetőzhetett, 47-44. Bruinsma szándékos szabálytalansága után az Olaj büntetőzhetett, 49-44.

A 4. negyed elején kosárváltás, Subotic és Barac pontjaival lett 51-46. Aztán Subotic újra bealált, Barac büntetőivel jött közelebb a Falco, majd Anderson triplájával 53-51 állt a táblán. Subotic talált be a büntető-vonalról, amire Brruinsma egy gyors indítás utáni kosara érkezett, 54-53. Az utolsó játékrész derekán Szili kihagyta a tripla-kísérletet, hiába látták úgy a Falco-drukkerek, hogy szabálytalankodtak vele szemben, néma maradt a síp. Az ellentámadásból Warner szerzett 2+1 pontot, 57-53. A végső dudaszó előtt 4 perccel Anderson középtávolija volt hibátlan, 57-55. A hazai triplára Zozó büntetői érkeztek, 60-57. A vége előtt 3 perccel Keller gyötörte be a labdát, 60-59. Ezután Kellert kiszórták a játékvezetők a vége előtt 2 perccel, ők pedig érrtékesítették a büntetőket, 61-59. Anderson mesteri kosara esett be, ezt követően Zozó szabálytalankodtott, Subotic pedig büntetett, 63-61. Az utolsó percben, Beni szabálytalansága után Badzim bedobott egy büntetőt, Okorn mester pedig időt kért, 64-61. Zozó megint bedobta a büntetőket, Potocnik pedig időt kért, 64-63. A vége előtt 5 másodperccel Subotic értékesítette a büntetőket, Zozó pedig 1 másodperccel a dudaszó előtt dobhatott, ezúttal sem hibázott, 65-65!!! Hosszabbítás következett.

A hosszabbítás 1. percében Warner szerzett vezetést, Pongó pedig rátett egy triplát, 70-65. Újabb hazai dupla után Gasper Okorn szakította meg a játékot, 72-65. Zozó hozta közelebb a Falco csapatát, de hiába, Warrner megint betalált, 74-67. Anderson újabb triplájával zárkózott fel a sárga-fekete csapat, 74-70. Sajnos Badzim is betalált távolról, aztán Bruinsma 2 pontja érkezett, 77-72. Az utolsó percben Bruinsma gyötörte be a játékszert, de Warner is pontos volt, 79-74. A vége előtt 7 másodperccel Benke Szilárd kinti dobásakor Badzim szabálytalankodott, aztán Szili beszórta mindhárom büntetőt, 79-77. Azonnal szabálytalankodott a Falco, de Subotic sajnos mindkettőt bedobta, 81-77-re győzött az Olaj.

Az Olaj 2-1-re vezet, a döntő negyedik meccsét hétfőn 18.30-tól az Arena Savariában rendezik.