A Szombathelyi Haladás női röplabda együttese pénteken a Magyar Kupában legyőzte az Újpest gárdáját, így joggal reménykedtek a zöld-fehér szimpatizánsok, hogy hasonló teljesítménnyel rukkolnak ki a hazaiak. Ezúttal az élvonalbeli bajnokságban kellett bizonyítaniuk Kalmanéknak.

Az első szett elejét kicsit átaludta a hazai csapat, majd az eredményes védekezésnek köszönhetően sikerült a játszma közepéig vezetnie a Haladásnak. A hajrában sajnos a nagyobb rutinnal rendelkező UTE, akiket elkísért a szép számú szurkolótáboruk megszerezték a vezetést (22-25). A második szett kiegyenlített párharcot hozott, mindkét együttes rendkívül szívósan játszott, kihasználva az ellenfél minden apró hibáját. Aztán Mucsi Péternek kellett időt kérnie, miután a lila-fehérek megléptek, de nem sikerült ledolgozni a 4-5 pontos hátrányt, így már kettőre nőtt az előny (19-25). Ezután rendezte sorait a Haladás és Kalman, valamint Bokor eredményes támadójátékának köszönhetően szépítettek a hazaiak (25-21). Az utolsó játszmára kissé elfáradtak már a vendéglátók, de becsületükre legyen mondva, nem adták olcsón a bőrüket. Meg kell jegyezni továbbá, hogy a játékvezető nem nyerte el egyik szurkolótábor szimpátiáját sem, köszönhetően az utolsó szettben bemutatott tévedéseinek. Ráadásul AjLa Paradžik reklamálását követően előbb sárga, majd piros lappal jutalmazta a játékost. Mindent összevetve megérdemelten győzött az Újpest, de minden elismerést megérdemel a Haladás, amely rendkívül jól játszott szombat este is.