VKLSE Győr – SZKKA 27-42 (11-20)

Swietelsky-SZKKA: Schneck Réka, Mayer Maja 3, Horváth Petra 4, Virág Noémi 3, Schneider Éva 14/11, Takács Krisztina 1, Takács Bianka 2, cserék: Pálinkás Viktória, Jurik Petra, Csire Fanni 6, Smid Eszter 6, Szendrei Barbara 2, Bozzai Zsófia 1.

A szombathelyiek a Schneck Réka – Mayer Maja, Horváth Petra, Virág Noémi, Schneider Éva, Takács Krisztina, Takács Bianka összeállításban kezdtek. A cserék között Pálinkás Viktória, Jurik Petra (kapusok), Csire Fanni, Smid Eszter, Szendrei Barbara és Bozzai Zsófia állt a vezetőedző rendelkezésére.

5′ – Az első percekben a hazaiak még tartották a lépést, az SZKKA góljait Virág N. (2), Schneider É. és Horváth P. szerezték, 4-4 volt ekkor az állás.

10′ – Átvette a vezetést a szombathelyi csapat, Schneider É. (2) és Horváth P. góljaival 6-7 lett.

15′ – Takács B. és megint Horváth P. volt eredményes ezekben a percekben, ezzel 7-9 az SZKKA javára!

20′ – Ellépett az SZKKA, Schneider É., Csire F. és Smid E. góljaival már 8-12!

25′ – Még jobban lendületbe jött a szombathelyi gárda: Takács K., Schneider É. (2), Csire F. és Smid E. találataival 10-17 az állás.

30′ – Schneider É., Horváth P. és Csire F. növelte az SZKKA góljainak a számát, ezzel 11-20 a félidőben az eredmény.

Szünet.

35′ – Schneider É. (2), Mayer M. (2) találatainak köszönhetően ezt a játékrészt már az SZKKA kezdte jobban, 12-24.

40′ – Ezekben a percekben feljött az ellenfél, a szombathelyieknél Virág N., Takács B., Smid E. lőtt a győriek kapujába, 19-27.

45′ – Schneider É. (3), Mayer M. és Smid E. góljaival növelte az előnyt az SZKKA.

50′ – Smid E. és Schneider É. lőtt gólt ebben az 5 percben, ezzel 23-34.

55′ – Csire F., Smid E. és Schneider É. is újra betalált, 26-37.

60′ – Csire F. (2), Szendrei B. (2) és Bozzai Zs. góljaival tizenötöt tett közé az SZKKA, 27-42 lett a vége!

A meccs után a klub honlapjának nyilatkozó Józsa Krisztián vezetőedző elmondta: pontosan annyit adtunk ki magunkból amennyi a mérkőzés megnyeréséhez kellett. Nem játszottunk jól, a védekezésünk nehezen állt össze, a támadójátékban viszont voltak jó periódusaink. A hibák kijavításán dolgoznunk kell, hiszen több nehéz mérkőzés lesz még a bajnokságban.