Kiss Balázs fordulatos mérkőzésen, 4-4-es végeredménnyel kikapott a helyosztón, így az ötödik helyen zárta a 97 kilogrammos súlycsoport küzdelmeit a budapesti birkózó-világbajnokságon, vasárnap. A BVSC 35 éves klasszisa szombaton egy-egy győzelem és vereség után a vigaszágra került, amelyen vasárnap két sima győzelmet aratott, így pedig karrierje negyedik vb-bronzáért léphetett szőnyegre a Papp László Sportarénában a szerb Mihail Kajala ellen. A két birkózó nagyon jól ismeri egymást, a szerb csapat rendszeresen edzőtáborozik Magyarországon, ráadásul az idei Európa-bajnokságon az elődöntőben összecsaptak, s akkor a szerb győzött. Sike András szövetségi kapitány még a vasárnapi program kezdete előtt annyit jegyzett meg, ha összekerülnek, nehéz jósolni, mert a 2009-ben világbajnok Kiss és Kajala is sok problémával küzdött a felkészülés során. A kezdés után hangos biztatásban tört ki a publikum, a két birkózó pedig kőkeményen egymásnak feszült. Ahogy az megszokott a fogásnem meccsein, a felek a szőnyeg közepén gyűrték egymást, eredménytelenül. Kevesebb mint másfél perc után aztán Kajalát látták passzívabbnak (1-0), Kiss pedig leküldette, ám lentről nem tudta megpörgetni. A szünetig azonban a magyar ment tovább előre és egy szép mögé kerüléssel 3-0-ra növelte előnyét. A pihenőt követően is Kiss maradt aktívabb, láthatóan nem akarta, hogy visszaintsék, s a szőnyegbíró újra a szerbtől kért aktívabb birkózást. Ekkor viszont, kevesebb mint egy perc után Kiss támadását egy szép válldobással kontrázta meg Kajala (3-4), ami után hiába került fölé Kiss Balázs (4-4), ezzel már a magyar volt hátrányban, mert ellenfele nagyobb értékű akciót mutatott be. Az utolsó két percben a hazai kedvenc mindent megtett, Kajala viszont nem engedett magán fogást, így nyert, Kiss pedig a lefújáskor a szőnyegre rogyott, majd később megköszönte a nézők biztatását.

Lőrincz Tamás nagy küzdelem végén elveszítette a finálét, így ezüstérmet nyert a budapesti birkózó-világbajnokság utolsó mérkőzésén a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában. A két sportoló a tavalyi párizsi vb elődöntőjében már találkozott egymással, s akkor az orosz nyert, miután az előnyben lévő Lőrincz tulajdonképpen saját magát elgáncsolva tusba esett. A mostani meccs pikantériáját az adta, hogy Csekirkintől később doppingvétség miatt elvették az ezüstérmét, és Lőrincznek adták, viszont csupán négy hónapra tiltották el, így már most újra szőnyegre léphetett. A zárónap egyértelműen az utolsó ütközetre volt kiélezve, Lőrinczet már a 77 kilogrammos első bronzmeccs szünetében megmutatták a kivetítőn bemelegítés közben, s amikor megjelent a bevonulásnál, elképesztő üdvrivalgás kísérte a szőnyegre. A kezdés után mindketten szorosan tartott kezekkel dőltek egymásnak, s a szőnyeg közepén küzdöttek, eredménytelenül. Több mint másfél perc telt el így, amikor az oroszt figyelmeztették passzivitásért (1-0) és leküldték, ám Lőrincz nem tudta összefogni riválisát, mert az azonnal felugrott. Közben könyökkel orrba találta ellenfelét, akit ápolni kellett, majd mutatta Sike András szövetségi kapitánynak, hogy kérjen videózást. A zsűri azonban úgy ítélte meg, hogy nem volt ütés, így a rossz videózás az orosznak ért pontot (1-1) és vezetést. A folytatásban visszaálltak a szőnyeg közepére a birkózók, s onnan folytatták a félidő után is. Ötven másodperc tusakodás után visszaintették a magyart (1-2), lentről viszont kiválóan védekezett, így minimális volt a hátránya, s tudta, egyetlen pont az ő sikerét jelentené. Lőrincz ezt követően minden energiáját mozgósította, egyszer egy biztató derékra támadással próbálkozott, majd tíz másodperccel a vége előtt nagy lendülettel a szőnyeg széle felé tolta riválisát, ám Csekirkin az utolsó pillanatban elforgott, ő kilépett (1-3), a meccs pedig eldőlt. Lőrincz Tamás a meccs végén a szőnyegre borult, majd kis idő múlva összeszedte magát, s megköszönte a nézők lelkes biztatását. A hazai kedvenc az idei világbajnokság negyedik magyar dobogósa, korábban Bácsi Péter világbajnoki címet szerzett (kötöttfogás 82 kg), Korpási Bálint (72 kg) ezüst-, Barka Emese (57 kg) pedig bronzérmet nyert. A ceglédi születésű, idei évtől a Budapest Honvédban sportoló kötöttfogású a harmadik vb-érmét szerezte, mivel 2014-ben Taskentben a harmadik helyen végzett a 66 kilogrammosok között, míg a tavalyi párizsi vb-n második lett 75 kilóban. A magyar kötöttfogású csapat egy aranyával, két ezüstjével és egy ötödik helyével a csapatverseny második helyén végzett a tízből hat arannyal záró oroszok mögött.