Szombathelyi Haladás – Soroksár FC 0-1 (0-1)

Haladás stadion, Szombathely

Haladás: Gyurján – Kiss B., Jagodics, Németh Mi-, Bosnjak – Holdampf – Medgyes, Németh Má- (Szalay 66′), Schuszter (Nyári 46′), Gaál (Eszlátyi 66′) – Novák.

Soroksár: Varga – Gárdos, Gyömbér, Valencsik, Pászka,  – Lőrinczy, Csonka (Derekas 70′), Misic, Korozmán – Csernik, Orosz.

90′ – Vége.

90′ – Nagyon meddő volt a mezőnyfölény a hajrában, gól pedig már nem született.

83′ – Egyre türelmetlenebbek a szurkolók, a játékosok pedig kapkodnak és sok a hiba a játékukban…

79′ – Nyári szánta el magát egy lövésre, de nem okozott gondot a kísérlet Varga kapusnak.

74′ – Nyomás alatt tartja ellenfelét a Hali, azonban néha megiramodik a Lipcsei-együttes, de kontráikban nincs igazi veszély.

70′ – Haladás helyzet a félidő derekán: jobb oldali sarokrógásból érkezett labdát jó ütemben fejelte meg a csereként beálló Eszlátyi, de ebből sem született gól.

66′ – Folyamatosan cserélnek az edzők. Hazai oldalon pályára lépett az Illés Akadémia korosztályos válogatott játékosa Szalay Szabolcs.

65′ – Továbbra is próbálkozik a Haladás, de csak nem sikerül betalálni a rivális kapujába.

54′ – Németh Má. szögletébe Novák tette bele a fejét, de semmi veszélyt nem jelentett.

51′ – Soroksári támadás végén Csonka lőtt csúnyán fölé.

48′ – A Haladás lépett fel támadó szellemben, de a kapura egyelőre nem jelent veszélyt.

Szünet.

45′ – Az utolsó percben Németh Mi. kísérletezett távolról, ám Varga ezúttal is jól állt a helyén, megérdemelten vezet a Soroksár.

37′ – Tetszetős Hali támadás végén Gaál fejelt, labdája egy védőn megcsúszva szögletre pattant, áma játékvezető sípja néma amradt., kirúgás következett. A szombathelyi publikum nem fogadta kegyeibe az MLSZ-t.

33′ – Támadgat a Hali, Bosnjak beadását Schuszter fejelte meg, de Varga szögletre mentette.

25′ – Fogy a türelem, a hazai közönség füttyszava jelzi, jó lenne, ha jobban odatenné magát a Haladáss.

21′ – VEZET A SOROKSÁR! A vendégek  mezőnyfölénye góllá érett, Korozmán fejelt Gyurján mellett az alsó sarokba, 0-1!

15′ – Németh Má. sodorta el Varga kapus mellett a játékszert, de enyhén kisodródott és mire kapura tette, Varga már visszaért.

11′ – Tetszetős akció végén Medgyes lövését szedte fel könnyedén Varga.

9′ – A vendégcsapat ezekben a percekben beszorítja a Halit, Lőrinczy szabadrúgása a sorfalban halt el.

7′  – Az első hazai támadás végén Németh Márió lőtt alig mellé.

5′ – Vendégszöglet után Gyurjánnak kellett kitornázni a felső sarokba tartó labdát, majd a második sarokrúgást Gyömbér fejelte fölé.

1′ – A meccs előtt az egykori csapatorvost, a 80 esztendős dr. Prugberger Emilt köszöntötték. A zöld-fehér szurkolók jó hangulatban várták a kezdő sípszót.

16.55 – Jó napot és szombathelyi gólokban gazdag sportélményt kívánunk mindenkinek. Ha nem tudtál a Rohonci útra kilátogatni, tarts velünk és kövesd a zöld-fehérek hazai bajnokiját!