Kemba Walker a Nuggets elleni ijesztő nyaksérülés után most tért vissza. Nem is akárhogyan. 39 pontot szórt, ebből 18-t hármasból! Jaylen Brown és Jayson Tatum is szépen teljesített, előbbi 22 pontot és 10 lepattanót, utóbbi 16 pontot, 9 lepattanót, 5 asszisztot jegyzett.

Kenny Atkinson csapata a hárompontosokra alapozott – 56-szor próbálkoztak, 21-szer találtak be. Ebből a második negyedben tudtak előnyt kovácsolni – 40-27-re nyerték a játékrészt. Garrett Temple varázslatosan játszott, ezt jelzi 22 pontja. Nem sokáig örülhettek a vendégek, ugyanis ez a különbség szép lassan elfogyott. A félidőben 57-63 volt az állás. A szünet után Walker vezetésével fordítottak a hazaiak (91-86), a negyedik etap elején pedig bevitték az utolsó ütést is. A Nets padja gyengén muzsikált, 12 pontos hátránynál érkeztek vissza a kezdők. Egy rövid időre újra nyílttá vált a mérkőzés, de a Boston rutinosan reagált, így végül 121-110-re nyertek.

Továbbra is veretlen otthon a Boston, így tartják a lépést a keleti vezérekkel.

Megtizedelve is kiszenvedte a Clippers a győzelmet a Memphis otthonában. Shamet és Leonard nem is játszott, McGruder kiszállt a harmadik negyedben, George pedig kevesebb, mint 30 percet kapott.

A Lou Williams – Montrezl Harrell duó ma is aranynak bizonyult, nélkülük bajban lett volna a legjobb cserepaddal rendelkező Doc Rivers. Ketten együtt 48 pontot szereztek, Harrell pedig a győztes kosárral is büszkélkedhet. A hazaiaknál Jonas Valanciunas 30 pontos estéje mögött Jae Crowder és az újonc, Ja Morant is 20-20 egységet szerzett.

A Los Angelesi csapat nem tudott ellenfele felé nőni, hátrányban is voltak, ráadásul nagy előnyt sosem tudtak kialakítani. Az utolsó játékrész elején elhúzott a Grizzlies, de sajnálhatják, hogy elrontották a legvégét. Williams vezetésével felzárkózott a Clippers, az utolsó támadás is neki volt felrajzolva. A dobása lepattant, azonban remekül helyezkedett Harrell, és visszapöcizte a labdát. A hazaiak már nem tudtak válaszolni, 119-121 lett a végeredmény.