NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–31 (12–13)
Ljubljana, 542 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)

KRIM: Riszovics – Krepzs-Slezák 3 (2), SERCIEN-UGOLIN 5, Pineau 4, Cvijics 4, Lekics 3 (1), Svetik 2. Csere: Arenhart (kapus), Stanko 3, Van Kreij, Ljepoja 1, Posavec, Varagic 1. Edző: Uros Bregar

GYŐR: Silje Solberg – Lukács V. 3, RJU UN HI 7, V. KRISTIANSEN 7 (4), Pintea 2, Anne M. Hansen 2, SCHATZL NADINE 4. Csere: Glauser, Leynaud (kapusok), S. Oftedal 3, Blohm 1, Fodor Cs. 1, Háfra N. 1, Deszpotovics. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–6. 16. p.: 6–7. 21. p.: 8–9. 27. p.: 10–11. 34. p.: 13–17. 43. p.: 19–23. 51. p.: 23–28
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG
Uros Bregar: – Nagyon nehéz volt, főleg mert rosszul kezdtük a meccset. Ha meg akarsz nyerni egy ilyen mérkőzést, nem adhatsz ekkora előnyt egy olyan erős ellenfélnek, mint a Győr. Sikerült közelebb kerülnünk az ETO-hoz, de a második félidőben nem működött a védekezésünk és a három kihagyott hetesünknek is nagy jelentősége volt.
Ambros Martín: – Nagyon kemény mérkőzés volt. Tudtuk, hogy a Krim a múlt heti veresége hatására még inkább bizonyítani akar. A mérkőzés elején jó munkát végeztünk, sikerült nyomást helyezni az ellenfélre, de aztán a Ljubljana gyorsan felzárkózott. Szerencsére a támadójátékunkkal nem voltak gondok, és ez önbizalmat adott a védekezéshez is.

A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–RK PODRAVKA VEGETA KOPRIVNICA (horvát) 33–27 (15–15)
Érd, 1200 néző. Vezette: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)

FTC: JANURIK – MALESTEIN 9 (3), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, STOLLE 5, Behnke, E. Bölk 4, Márton G. 1. Csere: Grbics 4, Klujber 3 (1), Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Hársfalvi 1, Kovács Anett 1. Edző: Elek Gábor

PODRAVKA: Dumanska – Turk, MILOSAVLJEVIC 5, L. KALAUS 4, Sztelmah 2, Dz. Iljina 4, Mugosa 5. Csere: Tucakovic (kapus), Milics, Bazaliu 3, Senvald 2, Karlovcan, Zadravec 1, Buljan, Popovic 1. Edző: Neven Hrupec
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 13. p.: 7–7. 19. p.: 10–13. 24. p.: 13–14. 36. p.: 19–16. 42. p.: 25–18. 51. p.: 29–22. 56. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. –
Elek Gábor: – Az első félidőben nagyon jó sebességgel játszott a Podravka ehhez mi is „hozzátettük” a magunk hibáit, támadásban, védekezésben és visszarendeződésben is és stratégiailag is rossz döntéseket hoztunk. A szünet után levetkőztük a stresszes állapotot és tíz perc jó védekezéssel nagy előnyt tudtunk kiharcolni, amit végig megtartottunk. De még mindig sok a hiba a támadójátékunkban és hátul is, ahogy lankadt a figyelmünk, több gólt kaptunk.
Neven Hrupec: – Az első félidőben remekül kézilabdáztunk, ami örömteli, hiszen új csapatot próbálunk építeni ebben az idényben és azt is tudjuk, hol a helyünk és milyen riválisokkal állunk szemben. A szünet után többet hibáztunk és nem bírtuk el a hazaiak nyomását.