Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco KC Szombathely 75-91 (15-22, 21-18, 22-28, 17-23)
Bajnokság, 9. forduló, Szeged
V.: Földházi T. P., dr. Mészáros B., Farkas G. (Bodrogváry I. J.)

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 21/6, Balogh 1, Hunt 8/6, Bognár 9/3, Alston 7. Cserék: Kerpel-Fronius -, Cook 23/6, Keller I. 4/3, Filipovics -, Polányi 2.

Falco KC Szombathely: Váradi 22/3, Somogyi 12/,6, Clark 7/3, Golomán 6, Keller 6. Cserék: Perl 9, Barac 15/3, Kovács B. 14/6, Verasztó -, Takács -, Horváth -, Sövegjártó -.

Az 1. negyedben Váradi Benedek kosarával kezdte meg a pontgyártást a bajnokcsapat, erre Hunt triplájával válaszoltak a hazaiak, 3-2. A Falco csapatkapitánya nagyon aktívan kezdett, egymás után kétszer is helyzetbe hozta magát és eredményesen fejezte be a ziccereket, 3-6. A játékrész derekán sok hibával játszottak a csapatok, Golomán labdája ért célba, jött is az első hazai időkérés, 4-10. Ezt követően Kovács B. is betalált, majd Persons szépített, 8-12. A hajrában Hunt dobott egy hármast, amire Kovács B. válaszolt, 11-17. Az utolsó percben Kovács B. a vonalról, Cook pedig középtávolról talált be, 15-22-re vezetett a Falco.

A 2. negyedet a jól játszó Persons pontjai nyitották, erre Somogyi válaszolt közelről, 17-24. A játékrész elején több hibát vétett a Falco, Persons viszont nem, 22-24-re jöttek fel a hazaiak. Jókor jött Somogyi labdaszerzése, majd értékesített ziccere, valamint Golomán pontjai, így 22-30-nál újra nyugodtan játszhatott a bajnokcsapat. A negyed közepén Cook helyezte el az újabb triplát, majd zsákolása közben Keller Ákos sportszerűtlen hibát követett el. Cook kíméletlenül kihasználta a büntetőket, majd Bognár Kristóf közelije után átvették a vezetést a Tisza-partiak, 31-30. Kosárváltás után, egy meseteri szombathelyi akció végén Váradi dobott hibátlan hármast, majd azonnal feleltek a hazaiak, 35-35. A hajrában előbb Clark közelről, majd a vonalról is betalált egyszer, 35-38. Sajnos Perl Zoltánra is sportszerűtlent fújtak a sporik, de a félidőt Keller Ákos kosara zárta, 36-40.

A 3. negyed elején Keller újabb kosarát jegyezhettük fel, de Cook hármassal felelt, 39-42. Aztán Clark is megmutatta, hogy tud triplát dobni, Keller és Váradi pedig ziccert szerzett, először vezetett 10 ponttal a sárga-fekete csapat, 39-49. Beni továbbra is tarthatatlan volt, most középtávolról, majd a vonalról talált be, és már 18 pontnál tartott, 44-52. Persons is félelmetesen játszott, újabb hármassal hozta vissza a Szedeákot a meccsbe, 49-52. Ezt követően Persons újabb duplája után már 21 pontnál járt, jött is az időkérés, 53-56. Ezután Barac talált be, majd a sérülten is pályára lépett Perl szerezte meg hőn áhított első pontjait, 56-60. A Falco türelmes játéka Barac-kosarat hozott, igaz hamar érkezett rá a szegedi válasz, 58-62. Az utolsó percben Barac-tripla után Keller-blokk, majd Somogyi hármas jött, meglépett megint a Falco 10 ponttal, 58-68.

A 4. negyed eleje is a címvédőről szólt, Zozó vonalról elengedett dobásainak és Somogyi triplájának köszönhetően már 58-73-ra vezettek a sárga-feketék. Aztán, amikor már 20 ponttal ment a Falco, Keller Iván talált be, 3+1 pontot szerzett, 64-80. Somogyi, majd Kovács B. pontjaival az utolsó 5 perc előtt már 64-85-re vezettek Váradiék. Aztán Bognár Kristóf hozta közelebb a hazaiakat, előbb duplát, majd triplát szórt, 69-87. Újabb sportszerűtlen szombathelyi hiba után Cook büntetett, 2 perccel a vége előtt 73-87 volt az állás. Váradi és Cook pontjai után 75-89-re vezetett a Falco. Az utolsó percben a mezőny legeredményesebb játékosa, Váradi Benedek és Boris Barac is betalált, majd a fiatalok is beálltak és győzött a bajnok, 75-91.

Ezzel a sikerrel továbbra is hibátlanul vezeti a szombathelyi csapat a tabellát.

A Falco legközelebb november 12-én lép pályára, akkor a paksiakat fogadja az Arena Savariában.