A vasárnap esti összecsapást ÉLŐben láthatták nálunk, most jöjjenek a statisztikai adatok és a meccsen készített felvételeink!

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–MTK BUDAPEST 31–32 (18–12)
Szombathely, 300 néző. V: Őri Erika, Pozdena Erika

SZOMBATHELYI KKA: Tomasevics – Kadlicsek, Georghe 1, Szekerczés 2, Gorilszka 6 (3), PŐDÖR R. 7 (1), STOSICS 5, CSIRE 5. Csere: Balogh (kapus), Bíró, Pődör B., Horváth P. 5, Szmolek, Szendrei, Forgács, Virág. Edző: Marosán György

MTK BUDAPEST: Győri – Pelczéder, Koronczai, Szabó L. 1, Mazák-Németh 1, Kekezovity, Juhász. Csere: Subán (kapus), Sallai 1, PÁL T. 7 (3), BUJDOSÓ-GERHÁTH 6, Bánfai 1, MARINCSÁK 7, Dakos 5, Ferenczy, Román 3. Edző: Vida Gergő

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4-0. 13. p.: 9-4. 19. p.: 11-6. 25. p.: 15-9. 34. p.: 21-15. 40. p.: 24-17. 46. p.: 27-21. 53. p.: 29-28. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4 , ill.3/3. Kiállítva: Marincsák

MESTERMÉRLEG
Marosán György: – Az idei szezon legjobb játékát nyújtottunk, ám ez egy pontot sem ért. Magabiztosan vezettünk, amikor jöttek az apró hibák, aminek a vége az lett, hogy elveszítettük a találkozót. Meg kell tanulnunk nyerni. Dolgozunk tovább becsülettel, büszke vagyok a lányokra, a felelősség az enyém.

Vida Gergő: – Pokolból a mennybe kerültünk… Az első játékrészben pocsékul játszottunk, védekezésünk és kapusteljesítményünk sem volt. A szünetben átbeszéltük a problémákat, majd megkezdtük a felzárkózást és végül összeállt a csapat. Nagyon fontos találkozón zsebeltük be a két pontot, folytatjuk a felzárkózást.

A forduló után az MTK 13 ponttal a 14 csapatos K&H női kézilabda liga 6. helyén áll, az SZKKA 2 ponttal a sereghajtó.

A szombathelyiek legközelebb február 13-án lépnek pályára, a hazai környezetben a Dunaújváros lesz a vendég.

1. Győr 12 12 – – 364–239 +125 24
2. FTC 12 11 – 1 357–265 +92 22
3. Debrecen 13 10 – 3 353–304 +49 20
4. Vác 12 8 – 4 370–331 +39 16
5. Mosonmagyaróvár 13 7 1 5 417–386 +31 15
6. MTK 13 5 3 5 342–346 –4 13
7. Kisvárda 13 6 1 6 335–347 –12 13
8. Siófok 13 6 – 7 404–407 –3 12