Az első félidőben a jó kapusteljesítmény nagyon hiányzott az elmúlt meccsekhez képest kicsit javuló, de még mindig hézagos védelem mögül, Szikora Melinda csak négyet fogott a 18 lövésből (22%), így az első félidő képe alapján teljesen reális volt Svájc kétgólos vezetése a szünetben. Jobban kezdtük a második félidőt, gyorsan ki is egyenlítettünk, sőt, fél óra után újra mi vezettünk, ám Janurik Kinga egész pályás kapufája (!) azért jelezte, hogy ma a szerencse sem áll a magyar csapat mellé. Legalábbis a mérkőzés nagy részében biztosan nem.

A félidő felénél újra visszajött a kapuba Szikora (Janurikban tíz lövésből csak egy akadt el), és húsz percig a támadás sem javult fel annyira, hogy fordítani tudjunk, Klujber Katrinnak és Vámos Petrának azonban akadtak szép egyéni megoldásai. Győri-Lukács Viktória üres kapus indításgóljával úgy tűnt, megtört a jég, és a mérkőzésen először két góllal vezettünk. Sőt, lehetett volna az négy is, ha Szikora kicsit türelmesebb, és nem akar egész pályás gólt dobni üres kapura, hiszen ekkor már az idő inkább a mi oldalunkon állt – ehelyett lett belőle svájci hetes és az előny két gólra csökkent, ami a hajrá előtt azért minden volt, csak megnyugtató nem.

Viszont végre kétszer is bejött a hét hat elleni, emberelőnyös támadótaktika, így négy percünk maradt a háromgólos előny megtartására. Sikerült, de mázli is kellett hozzá. Az egyik támadásnál ugyanis eladtuk a labdát, de az szerencsére a meccs legjobbjának megválasztott, kilenc góllal záró Klujberhez pattant, aki köszönte a lehetőséget, és betalált – majd szerzett gyorsan egy üres kapus gólt is, innen pedig már nem lehetett elrontani.

A magyar válogatott úgy nyerte meg 33–28-ra az első Eb-mérkőzését Ljubljanában, hogy igazából csak az utolsó tíz percben játszott jól, a lányokon pedig a lefújás után jól látszott, mekkora tehertől szabadultak meg. Azt viszont ők is pontosan tudják, hogy vasárnap a horvátok és kedden a címvédő norvégok ellen ennél sokkal több kell majd.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG – CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ, A-CSOPORT (Ljubljana)
Magyarország–Svájc 33–28 (12–14)
Ljubljana, Stozice Aréna, 1168 néző. Vezette: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak)

MAGYARORSZÁG: Szikora – GYŐRI-LUKÁCS V. 6, KLUJBER 9 (3), Bordás 2, Hornyák D., VÁMOS P. 6, MÁRTON G. 4. Csere: Janurik (kapus), Kácsor 2, Kuczora 2, Pásztor N. 1, Debreczeni-Klivinyi, Korsós, Töpfner, Albek 1. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

SVÁJC: Schüpbach – EMMENEGGER 5, Hodel, Kündig 1, SCHMID 6, GAUTSCHI 5, Riner 3. Csere: Brütsch (kapus), Wick, Bucher 5 (5), Altherr 2, Káhr 1, Hess. Szövetségi kapitány: Martin Albertsen
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–5. 11. p.: 5–7. 22. p.: 10–10. 26. p.: 10–13. 36. p.: 18–17. 44. p.: 21–22. 48. p.: 23–24. 52. p.: 27–24. 57. p.: 30–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5