Az 1. negyed elején Keller Ákos közelije adta meg az alaphangot, majd Pot hagyta ki a szinte ziccert, 2-0. Miután kiegynlítettek, Áki sajnos 2 büntetőt is kihagyott, a soproni tripla viszont beesett, 2-5. A Falco centere 2+1 ponttal egalizált, aztán a vonalról szereztek vezetést, 5-6. Ezután Pongó és Tiby következett, 8-6. A játékrész derekán Perl Zoli csatlakozott, Mathis pedig a vállán vitte a soproniakat, 8-8. Érdekes, hogy mindkét csapat nagyon sok büntetőt rontott, Nichols pedig labdát szerzett és ziccert dobhatott, 8-10. Tiby egyenlített, Zozó pedig egy lerohanás végén dobott ziccert, 12-11. Zozó beindult, alig 3 perc alatt a vasi csapat legeredményesebb játékosa lett, majd Barac is betalált, 18-14. A soproniak szakvezetője kért időt, aztán Nichols triplája ért célba, 18-17. Az utolsó percben Barac kétszer is eredményes volt, 22-17.

A 2. negyedben jól kezdett a Falco, Zozó termelte a pontokat, Potocnik mester 2 perc után időt kért, 26-17. Ezekben a percekben nem ment a soproniaknak, első kosarukra a játékrész közepéig kellett várni, 29-19. Tanoh Dez mesteri megmozdulására Molnár M. reagált, aztán Jordano egymást követő 2 triplája is beesett, 37-21. Erre mondják, hogy döntő fölény! Nem állt le a Falco, a soproniak számos eladott labdájára Perl és Tanoh Dez reagált kiválóan, már 41-21-re vezettek a sárga-feketék. A félidő hajrájában Áki újabb büntetői maradtak ki, de sebaj, Tiby triplája a helyére került, Csendes reagált, 44-24. Az utolsó pontokat Tiby a vonalról szerezte, 46-24.

A 3. negyedet sem kezdték jobban a vendégek, Keller triplája után már 25 ponttal vezettek a szombathelyiek, 49-24. Aztán Zozó növelte a vasi pontokat, majd Tiby révén már 30 pont volt a 2 csapat között, 54-24. Perl és Tiby szerezte a Falco-pontok javát, a negyed derekán 59-30-ra vezettek a hazaiak. A vendégek hiába nem ment, triplákkal próbálkoztak továbbra is, a Falco pedig játszotta a saját játékát. Ezt a játékrészt is simán hozták Perlék, 72-39.

A 4. negyed elején Pongó Marci, Kovács Benedek és Tanoh Dez Andris folytatta a kosárgyártást, 79-41. Persze Krivi sem akart lemaradni a többiektől, majd Csendes és Nichols szépített, 83-49. A játékrész közepén visszajött Zozó, a helyi szurkolók pedig már a győzelmet ünnepelték. Verasztó és Hansen “tartozott még” a pontokkal, közben Zozó 20 pont fölé került, majd 33 pontos előnynél újra időt kért Gasper Potocnik. Hiába, Tanoh Dez újabb kosara következett, 91-58. Sitku szabálytalansága után Verasztó is megszerezte első pontját, 92-59. A hajrában Konakov mestert éltette a hazai közönség.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 92-66 (22-17, 24-7, 26-15, 20-27) Bajnokság, 20. forduló – 2920 néző Szombathely, Schaeffler Arena Savaria Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Györfy Rúben, Földesi Ádám (Téczely Tamás)

Szombathely: Pot 2, Jordano 9/9, Tanoh Dez 8, Tiby 15/6, Keller 9/3. Csere: Verasztó 1, Hansen -, Krivacevic 7, Perl 22, Barac 8, Pongó 8, Kovács 3/3.

Sopron: Nichols 13/3, Mathis 13/6, Griffin 7/3, Da Silva 7, Schöll 2. Csere: Flasár -, Meszlényi -, Csendes 12/6, Sitku 4, Molnár 8, Fazekas -.