Péntek este Jászberényben kezdődött az Extraliga újabb bajnoki fordulója, ahol a tabella ötödik helyén álló hazaiak ellenfele a hatodik pozícióban lévő Hungast-Haladás volt. A vendégek egyre jobb formában játszottak az elmúlt hetekben, így akár egy győzelemre is esélyesek voltak Bedőcs Gergely tanítványai a Jászberény otthonában.

Ennek ellenére mintha megszeppent lett volna a zöld-fehér együttes, mert Pintérék gyorsan nagyobb előnyre tettek szert. A vasiak mestere időkéréssel tett rendet a fejekben, ez pedig meghozta a változást is. A szombathelyiek feljavultak és élvezetes hajrát hozott az első szett. Azonban Pintér ütését már nem tudták kivédekezni Kalmanék, így az előny a hazaiakhoz került (25-22).

A folytatásban is jól tartotta magát a Haladás. Wallner bombaerős és pontos ütéseire nem volt ellenszere a Jászberénynek. Hiába haladtak a csapatok szinte végig fej-fej mellett, a hajrában ezúttal is megremegtek a zöld-fehér kezek, így lemásolva az első szett eredményét, már kettőre nőtt a hazaiak előnye (25-22).

Čičić és Aščerić is jól játszott Jászberényben

Ezután viszont megrázta magát a Haladás és állva hagyták a hazaiakat. Az 1-2 pontos előny gyorsan nagyobb lett és a jászberényi időkérés sem zökkentette ki a Halit a játékából. Huff a háló közelében volt ellenállhatatlan, fontos blokkokkal vétette észre magát. Nem is volt kérdés, hogy ezt a játékot a szombathelyiek nyerik (16-25).

Az utolsó szett sem különbözött a korábban látottaktól. Huff ütésére Pintér válaszolt, így araszolgattak a csapatok egymás mellett. Aztán a szett közepétől egyre többet hibáztak a vasi lányok, így megnyugtató előnyre tett szert a Jászberény. Ezzel a fórral pedig a játszma végéig jól sáfárkodtak a hazaiak, akik így a találkozót is megnyerték (25-18).

A jászberényi szurkolók között akadt, aki azon a véleményen volt, hogy a jó iramú találkozón megérdemelten nyert a JRK, azonban végig pengeélen táncoltak. Ráadásul ha kicsit nagyobb szerencséje van a Haladásnak, akkor akár fordított végeredmény is állhatott volna az eredményjelzőn. Úgy fest tehát, hogy bár még nem született meg az első győzelem, a legjobb úton vannak a lányok hozzá.

Jászberény RK – Hungast-Haladás 3-1 (25-22, 25-22, 16-25, 25-18)

Haladás: Kalman, Čičić, Reljić, Wallner, Takács B., Kinser.
Liberó: Lojen
Csere: Bokor, Aščerić, Huff, Kolada, Dobó.
Vezetőedző: Bedőcs Gergely.