TAIPEI OEC OPEN (125 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, DÖNTŐ
Vitalija Gyjacsenko (orosz, 3.)-Babos Tímea (2.) 6:3, 6:2

A magyar játékos jól kezdte a 37 perces első szettet: a nyitó gémben 40-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 0-ra hozta sajátját. Timi 3:2-ig őrizte előnyét, amikor jött a fordulat. Volt két labdája a 4:2-es vezetéshez, de az agresszívan támadó és egyre pontosabb Gyjacsenko brékelt, majd a folytatásban is pontosabb volt – olvasható a magyar éljátékos weboldalán.

Az orosz játékos 4:3 után 15-re nyerte el ellenfele szerváját, majd 30-ra hozta saját gémjét.

A második szett legelején Gyjacsenko 0-ra brékelt, előnyét pedig magabiztos adogatójátékokkal őrizte. A hatodik gém előtt Timi ápolást kért, de ez már nem sokat segített. A 3. helyen kiemelt orosz játékos 4:2 után 30-ra brékelt, majd 15-re nyerte az utolsó játékot.