Golden State Warriors–San Antonio Spurs 110–107

Az nso.hu beszámolója szerint eredetileg masszív favorit volt a magyar idő szerint péntek hajnali találkozón a Warriors, de nem elég, hogy a kiegészítők közül Iguodala, McCaw, Bell és West sem léphetett pályára, alig két perc játék után elvesztették Steph Curryt is: az irányító jobb bokája ment ki és nem is tért vissza, sőt, már most bejelentették, hogy nem fog játszani a back-to-back második felén sem. Az első negyedet még megoldotta nélküle a GSW, de a második játékrésztől kezdve végig a Spurs diktált és csak a mérkőzés utolsó négy percében tudott igazán változtatni a címvédő: Kevin Durant (37 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz, 4 blokk) tarthatatlannak bizonyult ebben az időszakban, sorozatban 14 pontot szerzett és az ő extrájával másfél perccel a vége előtt fordítani tudott a gárda. A hajrában a védekezés is nagyon egyben volt, mert az utolsó négy percben összesen négy pontot engedélyeztek a Spursnek, így óriásit küzdve végül behúzták a rangadót – Durant mellett Draymond Green (11 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz, 2-2 labdaszerzés és blokk) is remekelt és az is belefért, hogy Klay Thompson (13 pont 16 mezőnykísérletből) dobásai egyáltalán ne üljenek.

Elszalasztotta az esélyt a Spurs. Kawhi Leonard és Pau Gasol nélkül is sokáig vezetett a San Antonio, hol csak két-három, hol nyolc-tíz ponttal, limitálni tudták a GSW gépezetét, elöl pedig LaMarcus Aldridge (30 pont, 17 lepattanó, 4 gólpassz) fantasztikus estéjét kihasználva hozták a pontokat. Ez jól is nézett ki egészen a hajráig, ám clutch helyzetben szigorított a Warriors, Durant foghatatlan volt, míg a Spurs támadójátéka hirtelen elfogyott – az előny gyorsan elapadt és nem tudtak már reagálni a váratlan fordulatra. Közel álltak egy nagyon fontos sikerhez, de a végét nem tudták megoldani, így holtversenyben az 5-6-7. helyen állnak Nyugaton (egy hajszállal még ők az ötödikek), alig két meccsel a 9-10. helyezett csapatok előtt – most mennek Oklahoma Citybe, aztán Houstonba és utána sem lesz egyszerű a sorsolásuk: jövő hét vége felé indul egy Pelicans-, Wolves-, Warriors-sorozatuk, áprilisban is lesz még egy OKC-, Rockets-, Clippers-, Lakers-, Blazers-széria, az alapszakaszt pedig a New Orleans ellen zárják majd. És akkor még nem említettük a Jazzt, a Milwaukee-t, vagy éppen a Washingtont az ellenfelek közül…

A Warriors legjobb dobói: Durant 37/12, McGee 13, Thompson 13/3
A Spurs legjobb dobói: Aldridge 30, Murray 14, Bertans 13/9