Egy sor bajnoki mérkőzést – szám szerint ötöt – kellett elhalasztani a szigetországban a hirtelen visszaköszönő tél miatt. Rezgett a léc az FA Kupa negyeddöntőiben is, ahol a Swansea – Tottenham és a Manchester United – Brighton mérkőzést rendezték meg. A tabella alapján esélyesebb Tottenham simán vette az akadályt, de Manchesterben kemény 90 percet játszottak a csapatok. A United esélyeshez méltóan kezdett, 2-3 helyzetet is kidolgoztak, de nem sikerült betalálniuk, majd a félidő vége előtt Lukaku robbant be egy beadásra és az előny máris a vörösöknél volt. Ezután viszont a Brighton veszélyeztetett többször is. Csak Romero kapus ügyességén, valamint a vendég támadók pontatlanságán múlott, hogy nem egyenlítettek a kékek. A végén aztán, ahogy lenni szokott, a kihagyott ziccerek megbosszulják magukat. Matic szinte lemásolta az első gólt, fejjel vette be Krul kapuját, ezzel pedig tovább mentek az FA-kupában a vörös ördögök.

Manchester United – Brighton 2-0
Gólszerző: Lukaku, Matic

Swansea – Tottenham Hotspurs 0-3
Gólszerző: Eriksen 2, Lamela