JP Auto-Jászberényi KSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-67 (17-16, 13-15, 17-24, 26-12)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,
V.: Praksch P., Söjtöry T., Kovács N. (Hartyáni Zs.)

JKSE: Pitts 23/6, Rakics 9/3, Coleman 16/3, Alekszandrov 19/3, Pantelics 4. Csere: Kerpel-Fronius 2, Brbaklics -, Cseh -.

Falco: Falco: Norfleet 5/3, Váradi 8, Balmazovics 16/15, Pustahvar 8/6, Reddic 7. Csere: Tóth 7, Curry 16/12, Bíró -.

Kipontozódott: Reddic (33. perc), Tóth (40. perc).

1. negyed: A Falco a Váradi – Norfleet, Pustahvar, Balmazovic, Reddic összeállításban lépett pályára. Jól kezdtek a szombathelyiek, hiszen már 12 másodperccel a feldobás után Pustahvar sikeres triplát engedett el, majd Reddic közelről nem hibázott, 0-5. A 2. perc végén Reddic újra betalált, majd Coleman sikeres büntetői jelentették az első hazai pontokat, 2-7. Ezután Reddic csak 1 büntetőt értékesített, viszont Rakic kétszer is betalált közelről, majd Váradi is pontos volt, a negyed felénél 6-10. Norfleet büntetőkből eredményes volt, majd jászberényi időkérést jegyezhettünk fel 6-12-nél. Curry a pályán, majd Coleman dobott pontosan, 8-12. Reddic és Pitts talált be, 2 perccel a kis szünet előtt 10-14. Aleksandrov is feliratkozott a pontszerzők közé, majd büntetőből is sikeres volt, ehhez még jött Coleman duplája és 15-14-nél először vezetett a Jászberény. Csak másodpercekig volt ott az előny, mert Váradi büntetőkből újra megfordította az eredményt, 15-16. Aztán az utolsó pillanatokban Pitts is hozzátette a magáét, ezzel 17-16 a negyed vége.

2. negyed: Pitts triplájával indult a negyed, majd Curry is behintett egy triplát, 20-19. Tóth Norbert közelijével újra vezetett a Falco, 20-21. Aztán újra Tóth N. volt eredményes, majd Pitts, 22-23. Kerpel-fronius visszaszerezte a minimális előnyt, majd Gasper Okorn kért időt a negyed felénél. Coleman egy büntetőt bedobott, egyet kihagyott, majd Pitts közelijével már 27-23 volt az állás. Tóth Norbert büntetői révén zárkózott a Falco, aztán Coleman közeli és Curry tripla, 29-28. Pantelic egy büntit beszórt, aztán Pitts technikait vétett. Balmazovic triplája nagyon jókor, a szünet előtt 1 perccel jött, 30-31. És már nem esett több kosár az 1. félidőben. Ezt a játékrészt a Falco nyerte!

Szünet.

3. negyed: a 2. félidő Balmazovic triplával indult, majd Coleman zsákolt, 32-34. Balmazovic újabb tripla, ezzel már a Falco legjobbja, 32-37. Pantelic dupla, majd büntetőt is értékesített, aztán Curry kosár, 35-39. Aztán Váradi, majd Rakic pontok, 38-41. Ezután Rakic közelről dobott pontokat, majd újabb menetrend szerint érkező Balmazovic tripla, aztán a negyed közepén Aleksandrov is pontos, 42-44. Pustahvar közelről dobott a kosárba, Curry pedig nagyon távolról, 42-49. Aleksandrov sikeres büntetői, majd Balmazovic immár ötödik triplája landolt jó helyen, 44-52-nél jött is a hazai időkérés. Coleman is betalált kintről, aztán büntetőből Balmazovic, majd Curry közelről, ezzel már 47-55. Rendkívül fegyelmezetten játszott ekkor a Falco és megérdemelten vezetett.

4. negyed: a hazaiak nem adták fel, Aleksandrov triplával nyitott, 50-55. Szása Pustahvar triplája is jókor sikerült, majd Pitts büntetői ültek, 52-58, amikor még 7 perc volt hátra a meccsből. Váradi Benedek közelről talált be, majd Pitts szépített büntetőkből, 54-60. A vége előtt 6 perccel Pitts triplájával egészen közel jött a hazai csapat, 57-60. Okorn időt is kért. A negyed felénél sok hiba esett mindkét oldalon, majd Aleksandrov is betalált, Norfleet pedig hármast szórt, 59-63. Pitts dupla és már csak 2 perc volt hátra, 61-63 és hazai időkérés. Pitts egyenlített, nincs előny, 63-63. Büntetőkből Pitts, majd Coleman dupla, 66-63 és már csak 1 perc van vissza. Aleksandrov büntetőkből egyet bedobott, aztán Tóth Norbert büntiből, majd Curry kintről is betalált, 67-67. A vége előtt 24 másodperccel jártunk ekkor. Aleksandrov sikeresen bedobta a büntiket, Curry pedig kihagyta a távolit, 69-67. Aleksandrov nem tudott hibázni a büntikből, 71-67. A végén eladta a Falco a labdát, Coleman zsákolt, vége, 73-67. A hajráért nagy kár, hiszen sokáig a Falco kezében volt a meccs. A TF ellen december 27-én hazai pályán kell javítani a Falcónak.

Nikola Lazics: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, amelyet rosszul kezdtünk. Az első félidőben tizenöt eladott labdánk volt, s a Falco nagyon agresszívan játszott. Az utolsó öt percben viszont szinte hiba nélkül támadtunk és védekeztünk, ennek köszönhetjük újabb sikerünket.

Gasper Okorn: – Harminc percig jól játszottunk, megvalósítottuk azt, amit elterveztünk. Azután viszont sok hibát követtünk el, s amikor Pitts egy támadásból háromszor dobhatott triplát, s végül betalált, megfordult a mérkőzés.

A Falco a 8. helyen várja a csütörtöki, TF elleni folytatást.