A Körmend házigazdaként 97-71-re legyőzte a Pécs csapatát a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének szerdai, ötödik mérkőzésén, ezzel megnyerte a párharcot.

Eredmény, elődöntő, 5. mérkőzés:
Egis Körmend – Pécsi VSK-Veolia 97-71 (27-21, 30-23, 26-16, 14-11)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.

A mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdák amerikai légiósa, Leyton Hammonds volt 29 ponttal.
Az alap- és középszakasz-győztes körmendiek már 2-0-ra vezettek a párharcban, de a PVSK egyenlíteni tudott. Az utolsó mérkőzés a vártnál simábban alakult, szinte végig a vasiak akarata érvényesült, mind a négy negyedet ők nyerték.
A Körmend tizedik alkalommal jutott a bajnoki döntőbe, amit eddig háromszor nyert meg. Legutóbb 2008-ban szerepelt a fináléban, akkor ugyancsak megyei riválisa, a Falco KC Szombathely volt az ellenfele. Az idei döntő első meccsét szombaton 15.15-től játsszák Körmenden.