ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)
Fucsovics Márton–Dennis Novak (osztrák) 3:6, 6:4, 7:6 (7–2), 6:2

A negyedik szett előtt az öltözőben ápolták a magyart, és úgy tűnt, a stáb hatékony volt, mert Fucsovics remekül teljesített a folytatásban: az első négy gémet megnyerte, és végül 2 óra 34 perc alatt 3:6, 6:4, 7:6 (7–2), 6:2-re győzött, így ő játszhat a második fordulóban a 12. kiemelt olasz Fabio Fognini ellen – írta az nso.hu a meccs összefoglalójában.

„Novak a selejtezőből jött, benne volt három meccs a lábában, hozzászokott a körülményekhez, én viszont az első játszmában még ismerkedtem a fűvel, fel kellett vennem a ritmust. Kicsit tényleg idegesített, hogy a fontos pontoknál nagy volt a hangzavar, közben talán fel is spannolt. Felfázásos tünetekkel bajlódtam, azért kellett bemennem az öltözőbe – utólag azt mondom, jól jött a szünet. A negyedik szettben lazábban játszottam, agresszívabban, lerövidítettem a labdameneteket, a szervákra is jobban figyeltem. Nagyon boldog vagyok, hogy végre a felnőttek között is nyertem Wimbledonban. Fogninit legyőztem már korábban, nincs miért félnem” – mondta a mérkőzés után Fucsovics Márton.

A következő körben Fucsovics a torna 12. kiemeltjével, az olasz Fabio Fogninivel, várhatóan csütörtökön mérkőzik meg.