Budafoki MTE – Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0)

Merkantil Bank Liga 17. forduló – BMTE stadion, Budafok

játékvezető: Horváth Tibor, asszisztensek: Bertalan Dávid, Hofbauer Roland, tartalék játékvezető: Böcskei Balázs

BMTE: Póser – Opavszky, Króner, Romić, Gohér – Micsinai, Oláh B. – Soltész I., Szabó M. (Vinkó 76′) – Kovács D. – Horváth R. (Margitics 58′)
Cserék: Kovács Z. (k), Margitics, Vankó, Vaszicsku, Horváth R., Kulcsár K., Kirják
Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

Haladás: Gyurján – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Bosnjak – Kiss B. (Szalay 78′), Holdampf, Jancsó (Gaál 55′) – Tóth-Gábor (Szekér 62′), Novák, Medgyes.
Cserék: Schüld (k), Eszlátyi, Gaál B., Szekér, Szalay Sz., Füleki, Tóth M.
Megbízott vezetőedző: Desits Szilárd.

90′ – Vége a meccsnek, a hazaiak zsinórban harmadik meccsüket is megnyerték és tapadnak az élmezőnyre, a Hali sajnos továbbra is csak vergődik és a kieső-jelöltek csatáját vívja.

88′ – Lágy emeléssel próbálkozott a Budafok, 18 méterről, középről, de a labda fölé szállt.

86′ – Bosnjak rántotta le Margiticset. Sárga lap.

82′ – Gaál szabadrúgástát láthatta a kilátogató közönség: balról, mintegy 26 méterről, de Póser magabiztosan szedte le labdát.

78′ – A szombathelyiek megbzott vezetőedzője, Desits megpróbál mindent, hogy elkerülje a Hali az újabb vereséget: Szalay állt be Kiss B. helyére.

62′ – Újabb váltás: Tóth-Gábor helyére Szekér jött be.

59′ – Kovács lépett ki ziccerben, a kapus mellett eltolta a labdát a tizenhatoson belül, Gyurjánban elesett, a hazai csapatkapitány sárga lapot kapott, pedig a hazaiak 11-est követeltek.

56′ – Kovács indította Horváthot, aki előbb egy csellel tisztára játszotta magát, majd középre lőtt, Szabó 8 méterről érkezve vette célba  a kaput, de Gyurján bravúrral hárított.

55′ – Csere: Jancsó helyére Gaál érkezett.

54′ – Bal oldali beadás után Kovács maradt le kevéssel a labdáról.

Szünet, megérdemelten vezet a Budafok.

45′ – Horváth Roland ellen reklamáltak a tizenhatoson belüli szabálytalanságot a budafokiak, a játékvezető azonban nem láta értelmét, hogy a sípjába fújjon.

40′ – Többet birtokolja a Haladás a labdát, ám a hazaiak fegyelmezetten védekeznek.

33′ –  Habovda labdája kapu fölé repült.

29′ – Soltész 24 méterről, középről vette célba a jobb alsó sarkot, de célt tévesztett.

24′ – Meddő mezőnyjáték  zajlik. A vizes, tócsás talaj nem könnyíti meg a játékosok dolgát.

14′ – Habovda jobbról tekert a hazai kapu elé, Novák 5 méterről fejelt, de Póser balra vetődve hárított.

7′ – A szabadrúgást Kovács végezte el, de a labda a sorfalban végezte.

6′ – Az eltiltásából visszatérő Jancsó buktatta a nagy helyzetben kilépő Horváthot Villant a sárga!

2′ – GÓÓÓL! VEZET A HAZAI CSAPAT! Opavszky lőtt a jobb összekötő helyéről, a labda nem a kapu felé, hanem a bal oldal irányba pattant, Szabó Máté érkezett, ő pedig éles szögből a hosszú sarokba lőtt. 1-0!!!

1′ – Nyirkos  időjárásban indult útjára a játékszer a BMTE Stadionban. A Hali kezdett.

16.55 – Jó estét és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánunk minden kedves olvasónknak, NB II-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés következik Budafokról.