Óriási csatát hozott az NBA legutóbbi játéknapjának kiemelt mérkőzésén, amelyen a Denver és a Dallas feszült egymásnak. Két, igazán jó erőkből álló csapat élén pedig egy-egy európai vezér állt. Nagy kérdés volt, hogy a szerb Nikola Jokic vagy a szlovének üdvöskéje, Luka Doncic örülhet az összecsapás végén. Nem lehet panasz a mérkőzésre, mindkét együttes bizonyította, hogy komolyan kell számolni velük. Hol az egyik, hol a másik csapat állt jobban, az utolsó perc kezdetén pedig 106-106 állt az eredményjelzőn. Kleber triplájára még Jokic felelni tudott, ezzel hosszabbításra mentve a derbit. Ott viszont már a Doncic-Richardson páros ízekre szedte a Nuggets védelmét. Rick Carlisle együttese pedig a pocsék kezdés után 4-4-re módosította mérlegét, mindezt úgy, hogy a lejátszott nyolc meccséből hatot idegenben vívtak.

Denver Nuggets – Dallas Mavericks 117-124 – hosszabbítás után

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers 122-109
Memphis Grizzlies – Cleveland Cavaliers 90-94
Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs 109-118
Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 135-117