FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, A 9–14. HELYÉRT, 4. FORDULÓ

PVSK-VEOLIA–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 73–83 (18–24, 17–17, 21–22, 17–20)

OSE LIONS–KAPOSVÁRI KK 99–92 (24–20, 26–33, 25–20, 24–19)

JÁSZBERÉNYI KSE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 90–91 (21–18, 21–23, 27–18, 21–32)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V: Tóth C., Söjtöry, Balogh Gy.

A mérkőzés egyórás késéssel kezdődött, mert a vendégek egy baleset miatt kialakult forgalmi torlódás következtében nem érkeztek meg időben a helyszínre. A hazaiak a negyedik negyedben, 3 perc 50 másodperccel a vége előtt még 13 ponttal vezettek, ám a nagyot hajrázó ZTE egy 18-4-es sorozattal fordítani és győzni tudott.

JÁSZBERÉNY: GARRETT 14/6, COLEMAN 30/3, PRIMORAC 20/15, Czirbus 15/3, Brbaklics 9/3. Csere: Filipovics 2, Ruják B., Füzi. Edző: Patai Benjamin

ZALAEGERSZEG: Simon K., DONALDSON 32/9, Bonifert 14/6, VUKO 14, SZABÓ ZS. 24/12. Csere: Antóni, Völgyi 4, Polster 3. Edző: Heinrich Róbert

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. p.: 13–13. 13. p.: 30–22. 17. p.: 36–35. 23. p.: 48–47. 27. p.: 60–59. 33. p.: 78–69. 37. p.: 86–73

MESTERMÉRLEG
Patai Benjamin: – Két tartalékos csapat találkozóján sokáig úgy tűnt, sikerül megszereznünk idénybeli első hazai győzelmünket. Sajnos a végjátékban hiányzott a kellő rutin és higgadtság a játékunkból. Öt játékossal nehéz mérkőzést nyerni…
Heinrich Róbert: – A találkozó alatt sokszor úgy éreztem, nem vagyunk a megfelelő mentális állapotban. Hogy a fiúk a véghajrában honnan vették az erőt a fordításhoz, nem tudom, de dicséret jár nekik érte. A végjátékban ez az akarat diadala volt. Sok sikert kívánok a jászberényieknek, és remélem, hogy a következő évad már mindenkinek jóval könnyebb lesz.