Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 76-70 (16-19, 22-22, 14-21, 24-8)
Rájátszás, döntő, 4. mérkőzés
Aréna Savaria, Szombathely
Benczur Tams, Praksch Péter, Győrffy Pál Attila

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 2, Benke 2, Doktor -,Bruinsma 15/3, Keller 14. Cserék: Barac 10, Perl 28, Anderson 5/3.

Szolnoki Olajbányász: Warner 13/3, Kovács -, Badzim 13/9, Subotic 12/6, Cakarun 13. Cserék: Taiwo -, Gibson 9/6, Pongó 6/3, Rudner -, Zsiros 4, Juhos -. Kipontozódott: Badzim.

Az 1. negyedben az Olajé lett a feldobás után a játékszer, ám az első pontokat a Falco szerezte, Benke Szilárd volt eredményes, 2-0. Evan Bruinsma tett rá egy lapáttal, majd a vonalról is betalált, 5-0. A 4. percben szerezték első pontjaikat a vendégek, Subotic kintről volt eredményes, 5-3. Nagyon küzdősen kezdődött az összecsapás, keményen védekezett mindkét csapat, Warner 2+1 pontjával, 5-6-nál átvették a vezetést. A játékrész közepén Zozó is csatlakozott, Doki ült le a kispadra. Ezt követően Keller Ákos szerzett 2 pontot a vonalról, majd Zozó iratkozott fel a táblára, 9-6. Badzim szépített, ezután pedig Perl Zoltán állítólagos szabálytalanságát követően Subotic volt eredményes a vonalról, 9-10. Zozó 2+1 pontjával 12-10-re vezetett a Falco 3 perccel a dudaszó előtt. Cakarun egalizált azonnal, aztán Anderson követett el hibát, Pongó büntetett, 12-13. Badzim növelte az előnyüket, majd Zozó szépített, 14-15. Az utolsó percben Zozó újabb 2 büntetője ért célba, 16-15. Warner duplája után a sárga-feketéké volt az utolsó támadás, de az eladott labdából Zsíros szerzett ziccert, 16-19.

A 2. negyedet Zsíros újabb pontjai indították, de Zozó megint hozta a 2+1-et 19-21. Bruinsma zsákolása után azonnal időt kért Potocnik, 21-21. Ezután Bruinsma és Warner triplái jöttek, 24-24. Cakarun talált be közelről, ugyanezt Boris Barac is megtette, 26-26. Subotic kintről, Keller közelről volt pontos, 28-29. A játékrész derekán Anderson szépített, 30-31. Cakarun pontjai után Pongó is ziccert dobhatott, Anderson triplával reagált, 33-35. Cakarun után Zozó is eredményes volt, 34-37. A félidő hajrájában, Keller pontjai után Potocnik mester kért időt, 36-37 állt a táblán másfél perccel a vége előtt. Az utolsó percben Bruinsma duplája után szolnoki tripla esett be, 38-41.

A 3. negyed Váradi Benedek ziccerével startolt, majd Zozó büntetőivel újra a Falco vezetett, 42-41. Pongó triplája után Cakarun közelről talált be, 42-46. Keller büntetői után megint az Olaj volt jobb passzban, 44-49. A játékrész közepén Keller Ákos büntetőzhetett, majd Gibson talált be kintről, 46-52. Ezután Bruinsma is betalált a vonalról, Okorn mester 48-53-nál szakította meg a folyamatos játékot. Sajnos hiába, Szili hibázott, Warner nem, 48-55. Gibson is betalált, Keller pedig egy általa elkövetett szabálytalanság után büntetőzhetett, de egy labda sem ért célba, sajnos. Zozó mozdította ki a szombathelyi csapatot a holtpontról, ezután Keller Ákos büntetőzhetett ismét, ezek már pontokat értek, 52-57. Az utolsó percben Badzim triplája is beszállt, a Falco játékosai viszont sajnos nem dobták jól a távolikat. Subotic közelije után már 10 volt a különbség, 52-62.

A 4. negyedben is Zozó volt a király, 2+1 pontjával zárkózott a Falco, 55-62. Barac közelije után Potocnik kért időt, 57-62. Sajnos Cakarun 2+1 pontja is a helyére ért, 57-65. Barac mesteri kosárral szépített, Bruinsma gyötörte be, majd Barac hozta még közelebb a vasi csapatot, 63-65. Potocnik megint időt kérrt, hiába, mert Keller kiegyenlített, 65-65-nél. Barac zsákolása után újabb szolnoki time-out jött, 67-65. Badzim triplájával megint ott volt a minimális előny, de Zozó visszaszerezte azt, 69-68. A vége előtt 2 percel Zozó leszedett egy lepattanót, amit Okorn mester időkérése követett. Zozó pedig zicert dobott, 71-68. Zozó tarthatatlan volt, újabb dupla, 1 perccel a vége előtt 73-68. Warner szépített, amit Zozó és Bruinsma büntetői követtek, 76-70-re győzött a Falco, ezzel a párharc állása: 2-2!!!.

A sárga-feketék közönsége előt tpedig le a kalappal, a hatodik játékos ezúttal is hozta a legjobb formáját és hozzásegítette a caapatot a sikerhez!

A döntő mérkőzést szerda este Szolnokon rendezik.