DEAC-Tungsram – Falco KC Szombathely 91-88 (29-19, 18-22, 21-20, 23-27)
Debrecen
Kapitány G., Tóth C., dr. Mészáros B. (Bodrogváry I: J.)

DEAC: Thames 17/15, Hagins 18/9, Drenovac 17/9, Aska 16, Kovács Á. 4. Cserék: Neuwirth -, Dzeletovics 17/9, Kerpel-Fronius -, Polyák -.

Falco KC Szombathely: Váradi 15/6, Somogyi 12/9 ,Benke 12/3, Kovács B. -,Keller 12. Cserék: Golomán 6, Clark 17/6, Barac 14/6.

Az 1. negyedben Váradi Benedek sikeres középtávolijával kezdődött a mérkőzés, majd Hagins triplája érkezett, 3-2. Ezután Aska, Somogyi, majd Drenovac volt a pontszerző, 8-4, utóbbi hármasból. Somogyi is megmutatta, hogy tud ilyet, 8-7. A játékrész derekán Benke a vonalról előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte, 8-9. Drenovac újabb kosara után Benke is közelről gyarapította tovább pontjait, 10-11. Aska 2+1 pontja után Drenovac zsákolt, így 15-11-nél Konakov mester időt kért. Barac ziccerből szépített, majd Drenovac és Clark is triplát szórt, 18-16. Megint Barac volt sikeres közelről, de Hagins révén ismét a hazaiak vezettek, sőt, Dzeletovic triplát dobott, majd csapat technikait kapott a Falco, ezt is értékesítették, 24-18. Az utolsó percben Szili dobhatott ismét a vonalról, de Haginsnak is maradt még ideje, hogy jó távolról bedobjon még egy hármast, 29-19.

A 2. negyedet hazai kosár nyitotta, de Golomán azonnal válaszolt, 31-21. Jókor jött Somogyi triplája, 33-24. Hiába, Dzeletovic is tűpontos volt kintről, az eddigi legnagyobb különbség alakult ki a 13. percben, 36-24. Szili és Clark tartotta életben a szombathelyi reményeket, a negyed közepén 36-28-nál a debreceni vezetőedző szakította meg a játékot. Drenovac megint kintről talált be, Kovács A. pedig közelről, 42-28-nál megint Milos Konakov élt az időkérés lehetőségével. Ezután Keller szépített, majd Beni kiváló indításából Golomán tömte be, 42-32. A hajrában Váradi triplája esett a helyére, 42-35-nél megint a debreceniek mestere állította meg az órát. Thames triplája után Beni a vonalról volt eredményes, aztán egy labdaszerzés után Benke zsákolt, 45-38. Az utolsó percben Somogyi újabb triplát hintett, ezzel 47-41 után vonultak pihenőre a csapatok.

A 3. negyed Clark egymást követő 2 zsákolásával indult, közben Thames is eredményes volt, 52-45. Keller Ákos a vonalról, Barac és Váradi pedig közelről szépített, 52-50. Keller révén érte utol a hazaiakat a Falco, majd Thames triplája megint beesett, 55-52. Barac szépítő találata után a DEAC kért időt, 55-54. A játékrész közepén Hagins szerzett 2+1 pontot, Clark felelt, 58-56. A hajrában Golomán ellen fújtak – ki tudja miért? – sportszerűtlent, Thames használta ki, Clark a vonalról növelte a vasi pontok számát, 61-58. Az utolsó perc Dzeletovic, Thames és Váradi kosarat hozott, sajnos ebben a negyedben több büntetőt is kihagytak a sárga-feketék. 68-61.

A 4. negyed hazai duplával és Barac-triplával startolt, 70-64. Aztán Aska növelte a DEAC előnyét, Barac pedig újabb hármast hintett, 72-67. Miután Benke sem hibázott kintről, Keller egalizált, 72-72. A negyed derekán megint Aska volt pontos, aztán Clark állhatott a vonalra, 74-73. Kevesebb, mint 5 perc volt hátra, amikor Hagins, Keller, majd Aska volt eredményes, 78-75-nél Konakov mester kért időt. Clark kiválóan dobott, ezúttal is precízen tette a helyére a triplát, 78-78. Golomán pöttyintése után, a végső dudaszó előtt 3 perccel végre visszavette a vezetést a bajnokcsapat, 78-80. Aska a vonalról egyenlített, majd Beni szerzett újabb duplát, 80-82. Somogyi asszisztja után pedig Keller Ákos zsákolt, 80-84-nél a hazaiak mestere állíttatta meg az órát. Hagins triplája esett be 2 perccel a vége előtt, ezt követően Somogyi egyet értékesített a vonalról, 83-85. Hiába, Thames újabb hármasa megint hazai vezetést jelentett, de Beni visszavette a vezetést, 86-87, már csak 1 perc volt hátra. Dzeletovic kintije is beesett, így 89-87-nél Konakov mester újra magához hívta játékosait. Már csak 10 másodperc volt ekkor hátra, amikor Keller csak egyet értékesített a megítélt kettő büntetőből, 89-88. Dzeletovics is kihagyott 9 másodperccel a vége előtt egy büntetőt, 90-88-nál még egyszer eligazítást tartott Konakov mester. A szombathelyi támadás végén Beni sajnos kihagyta a közelit, Aska bedobott egy büntetőt és noha a Falco csékája még ráemelte a szinte egész pályást, ezúttal nem sikerült a bravúr, 91-88.

Ezzel hiába hajrázott nagyot, elszenvedte első bajnoki vereségét a Falco, ennek ellenére továbbra is vezeti a tabellát a sárga-fekete gárda.

Váradiéknak nincs megállás, szerda este a BL-csoportkör utolsó mérkőzésén feltehetik az i-re a pontot. A VEF Riga érkezik, és, ha győznek a szombathelyiek, akkor csoportelsőként jutnak a legjobb 16 közé!