Falco KC Szombathely – VEF Riga 68-59 (15-27, 19-13, 17-12, 17-7)

Szombathely, Aréna Savaria
V.: Horozov (bolgár), Yilmaz (török), Jorcevic (horvát)

Falco: Váradi 9/3, Benke 6/6, Clark 8/6, Golomán 9/3, Keller 4. Cserék: Perl 11, Kovács -, Barac 16, Somogyi 5/3.

Riga: Curry 13/9, Zorisk 11/9, Miska -, Gromovs 12, Ate 6. Cserék: Walker 5/3, Krumins 2, Gulbis 10/3, Butirins -.

Az 1. negyed első másodpercében fantasztikus konfettieső zúdult az Arena Savaria parkettájára a Falco KC történetének egyik legfontosabb mérkőzésén, négy másodperc után meg is állt a játék. A Bajnokok Ligája D-csoportjának zárókörében a rigaiak szerezték az első pontokat, Ate révén vezettek, majd Zoriks is betalált, 0-5. Golomán triplája nyugtatta meg kicsit a szombathelyi drukkereket, 3-5. Sajnos a korábbi Falco-játékos, Curry is kintről talált be, majd Gromovs büntetőzhetett, 3-10. A játékrész derekán Golomán pöcizett, sajnos azonban Gulbis is hármast hintett, 5-13. Golomán a vonalról volt eredményes, Curry pedig a közelit értékesítette, 7-15. Váradi egyéni akciója után tapsolhattunk, de Gromovs tartotta a távolságot, 9-17-nél Barac és Perl lépett a pályára. Sajnos Walker is triplát dobott, így 9-20-nál Konakov mester időt kért. Barac bejött és már be is talált, de Ate sem tudott hibázni, 11-24. Az utolsó percben Barac a vonalról is sikeres volt, majd közelről szépített, 15-24. Az utolsó másodpercekre a letttek is megszakították a játékot, bejött nekik. Zoriks újra triplát szórt, 15-27.

A 2. negyedet Zozó duplájával kezdte a Falco, majd Barac lopta még közelebb a szombathelyi csapatot, 19-27. Gromovs termelte tovább a lett pontokat, erre Somogyi felelt, 21-31. Sajnos Krumins is feliratkozott a pontszerzők közé, Curry pedig újra beszórt egy hármast, 21-36-nál megint a hazai mester kért időt. Nem játszott jól ezekben a percekben a Falco, a rigaiak pedig kihasználták ezt. A negyed közepén aztán fordult a kocka, Zozó a vonalról volt eredményes, majd Beni távolról is bevágta, 26-36-nál rigai time-out jött. Ezután Clark hozta még közelebb a hazai csapatot, Keller pedig közelről dobta meg első pontjait, 30-36 volt a táblán 2 perccel a szünet előtt. Curry egyéni akciója ért véget 2 ponttal, majd még egy-egy dupla esett be, 34-40-nel vonult az öltözőbe a két csapat.

A 3. negyed kiváló hazai védekezéssel indult, a támadást pedig Perl Zoli fejezte be pontosan, majd Benke is betalált kintről, a 21. perc végén utolérte lett ellenfelét a Falco, 40-40. Gulbis csak egyet dobott be a vonalról, aztán egymás után kettőt közelről is teljesített, 40-45. A játékrész közepén Barac szépített, 42-45, aztán Somogyi dudaszós triplája ugratott fel közel 3 ezer embert, 45-45. Sajnos Gromovs révén újra a rigaiak vezettek, de Barac egalizált. Ezt követően, de már az utolsó percben Zoriks újra triplát szórt, Keller pedig közelről szépített, 49-50. Gulbis pontjai még belefértek, majd Perl ellen sportszerűtlent ítéltek a sípmesterek, Zozó pedig értékesítette a dobásokat, 51-52.

A 4. negyedben Barac kosarával átvette a vezetést a Falco, 53-52. És, ha már vezetett, igyekezett is megőrizni és növelni előnyét a magyar bajnok. Boris Barac a vonalról növelte pontjai számát, 55-52. Walker szépített, Benke pedig távolról dobott egy hatalmas triplát, 58-54. Curry hármasa is célba ért, de Clark sem hibázott kintről, 61-57. Váradi ziccere után pedig 3 ezer torok ordította, hogy ,,mindenki szombathelyi”. A végső dudaszó előtt 5 perccel, 63-57-nél kértek időt a lettek. Clark triplával növelte a Falco előnyét, Barac pedig leszedte a lepattanót, 66-59. Jól védekezett az utolsó percekben a Falco, a lettek pedig időt kértek 2 minutummal a vége előtt. Az utolsó percben felállva ünnepelt a szombathelyi közönség, 68-59-re győzött a magyar bajnok.

A Falco megnyerte a BL ,D’ jelű csoportját, ezzel egyenes ágon továbbjutott és várhatóan februárban folytatja BL-szereplését, de már a legjobb 16 között.