A vendégek Janjusevic góljával szereztek vezetést, de Pődör R. és Csire F. révén gyorsan  fordítottak a hazaiak, 5 perc után már 4-2 állt a táblán. Ezután Jezic és Böhme góljaival egalizáltak, de Balog kiváló bravúrjai miatt 10 perc után is hazai vezetést jegyezhettünk fel, 6-5.

A 13.percben 7-8-nál újra átvették a Balaton-partiak a vezetést, de Gorilska és Pődör R. immár 5.gólja miatt 15 perc után is az SZKKA vezetett, 9-8. Aztán megint fordult a kocka, a 18.percben 9-10-nél mégis a vendégek kértek időt.

A félidő vége előtt 10 perccel 9-11 állt az eredményjelzőn. Ezt követően Jezic, majd Pődör R. és Csire F. növelte saját góljai számát, 25 perc után 11-12 volt az állás. A hajrában Virág, majd Gheorghe kétszer, a másik oldalon pedig Jezic és Szárková volt kétszer is eredményes, 15-17-es eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A 2.félidő elején Tomasevic állt be a szombathelyi kapuba, bravúrjai és Stosic 3.gólja miatt 5 perc után csak 1-gyel nőtt a differencia, 16-19.
Ezután nyílt az olló, egyre nőtt a távolság a 2 csapat között, 16-22-nél Pődör Zoltán újra időt kért, Gheorghe pedig kihasználta, 10 perc után 5 volt közte, 17-22.
Ezekben a percekben dőlt el a meccs végérvényesen, 5 perc alatt 4-et lőtt a Siófok, 19-26.
Sajnos hiába szakította meg a játékot 19-27-nél is az elnök-edző, csapata nem tudott közelebb jönni.
Az ürümbe azért egy kis öröm is vegyült, a saját nevelésű fiatal tehetség, Horváth Anna góljainak örülhetetett a szombathelyi publikum, de Böhme kíméletlenül értékesítette a heteseket, 10 perccel a dudaszó elött 20-28 állt az eredményjelzőn.
A hajrában már kulcsjátékosai nélkül játszott a vendég együttes, 22-30 volt az állás 5 perccel a vége előtt. Aztán a hazaiak legjobbja, Pődör Rebeka megdobta saját maga 9.gólját is, Tomasevic pedig nagyokat védett, de a két csapat közötti különbség 7 gólnál nem lett kevesebb, 24-31-re győzött a Siófok.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–SIÓFOKI KC 24–31 (15–17)
Szombathely, 400 néző. V: Fekete T., Tóth D.

SZOMBATHELY: BALOG J. – Gheorghe 3, Szekerczés, PŐDÖR R. 9 (1), Gorilszka 3, Horváth P., Csire 3. Csere: K. Tomasevics (kapus), Sztosics 3, Szmolek, Szendrei, Virág N. 1, Horváth Anna 2. Edző: Pődör Zoltán.

SIÓFOK: Vojnovic – Böhme 3 (2), JANJUSEVICS 8 (1), DEBRECZENI–KLIVINYI 4, JEZIC 6, Holta, Wald 4 (1). Csere: Herczeg L. (kapus), Juhász F. 2, Lakatos R. 1, Szarková S. 2, Such, Lapos 1. Edző: Uros Bregar

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 13. p.: 7–8. 19. p.: 9–11. 25. p.: 11–12. 34. p.: 16–19. 40. p.: 16–22. 46. p.: 19–26. 53. p.: 20–29
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4

MESTERMÉRLEG
Pődör Zoltán: – Megnehezítettük a Siófok dolgát, méltó ellenfél voltunk mind támadásban, mind védekezésben a mérkőzés nagy részében. Látszik a csapaton a fejlődés, ennek nagyon örülök. Sajnos, a második játékrészben támadásban több ziccert is rontottunk, amelyből könnyű találatokat szereztek a vendégek.

Uros Bregar: – Jó ellenfelet győztünk le. Alaposan felkészültünk a szombathelyiek játékából, tisztában voltuk azzal, melyek az erősségeik. A hazai kapusok szenzációs teljesítményt nyújtottak. A második félidőben sikerült nagyobb előnyt szereznünk, így fontos két ponttal gazdagodtunk.