A BL 2022–2023-as idényének egyik legfontosabb összecsapása várt a Győri Audi ETO KC-ra, amely szombaton Franciaországban lépett pályára. A győriek ezúttal annak az előző kiírásban bronzérmes Metznek az otthonában vendégszerepeltek, amelytől első vereségüket szenvedték el a mostani évadban (24–28), így volt miért visszavágniuk Ambros Martín lányainak. Már csak azért is, mert a mérkőzés nemcsak a csoportelsőség, hanem a negyeddöntőbe jutás kérdését is nagyban befolyásolta.

A forduló rangadóját a győri Ana Gros értékesített hetese vezette fel. A szlovén klasszis aztán a tőle megszokott bombával növelte kettőre a különbséget rögtön a találkozó elején, jó játékára pedig már csak azért is szükség volt, mert ezúttal poszttársát, a fejsérüléséből lábadozó Rju Un Hit is pótolnia kellett. Sokáig azonban nem örülhetett a magyar bajnok, ugyanis a jó sebességgel játszó házigazda percek alatt megfordította az állást. Nem is csoda, hiszen elöl gyengén értékesítette helyzeteit a Rába-parti csapat – több mint tizenöt percig csak Gros talált be –, míg a másik oldalon könnyen utat találtak a szélsők Sandra Toft kapujához. Rendkívül sok hibát követtek el a vendégek a metzi kapu előtt, pontatlanok és körülményesek voltak, több labdát eladtak, s ami a legbosszantóbb, a szárnytámadásokat is sorozatosan elhibázták, megadva a lehetőséget a franciáknak a gyors lerohanásra.

Mínusz öt után csak Toft bravúrjainak köszönhetően nem nőtt tovább a differencia, elöl pedig Linn Blohmot kezdték el megtalálni beállóban a győriek. A félidő hajrájában aztán összeszedték magukat a vendégek – hátul jobban segítették egymást, elöl pedig elkezdtek felzárkózni a vezérként játszó Groshoz, így a szünetre döntetlenre mentettek (13–13).

A második félidőt Stine Oftedal találata nyitotta, bár túl sokáig ekkor sem vezetett a magyar csapat, ugyanis gólra gól volt a válasz. Aztán Kristina Jörgensen hetesével ismét sikerült magához ragadnia a kezdeményezést a Metznek, innentől pedig nagyot változott a játék képe. Egymás után három támadást is elrontottak a győriek – gyenge lövéssel és eladott labdákkal –, ezzel ismét elengedték hárommal a lotaringiaiakat. Ezt a rossz sorozatot törte meg Ambros Martín újabb időkérése, a hullámzóan teljesítő kisalföldiek pedig újra szorossá tudták tenni a meccset: negyedórával a vége előtt egyenlítettek. Rövid ideig tartott a fellángolás, pillanatokon belül visszaállt a háromgólos különbség, a „hullámvasútnak” azonban még mindig nem volt vége.

A hajrában – sokadszor – egalizáltak a győriek, akiket Ana Gros próbált a vállán vinni: tizedik találatával huszonöt perc után vette vissza a vezetést az ETO, de az utolsó percben elkövetett hibák eldöntötték a két pont és feltehetően a csoportelsőség sorsát a hazai pályán továbbra is hibátlan Metz javára. 29–28.