Szalontay Sándor számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást sprintben a svájci Grenchenben zajló pályakerékpáros Európa-bajnokságon. A pénteki versenynap első blokkjában került sor a sprinterek kvalifikációjára, az Eb eredményközlő oldala alapján a legutóbbi kontinensviadalon nyolcadik Szalontay a tizedik legjobb időt tekerte 200 méteren 9.754 másodperccel, míg Szabó Norbert 10.266 másodperccel 24. lett a selejtező 27 fős mezőnyében. A kvalifikációban leggyorsabbnak a szám legutóbbi négy világbajnoki címét elhódító holland favorit, Harrie Lavreysen bizonyult 9.392 másodperccel. A nyolcaddöntőbe jutásért Szalontayra az ukrán Vladiszlav Gyenyiszenko várt, a magyar sprinter magabiztos sikerrel lépett tovább. A tavaly országot váltó sepsiszentgyörgyi Szabó viszont alulmaradt a három éve Eb-bronzérmes litván Vasilijus Lendellel szemben. Szalontay a legjobb 16 között kemény ellenfelet kapott: Maximilian Dörnbach csütörtökön egy kilométeren bronzérmes lett, a tavalyi kontinensviadalon pedig ugyanezen a távon bronz-, míg keirinben ezüstérmet nyert. A párharcban mindössze 89 ezredmásodperccel bár, de a német bringás bizonyult jobbnak. Az egyéni üldözéses versenyszám első körében a csütörtöki pontversenyben remek teljesítménnyel nyolcadik Drijver Bertold volt érdekelt. A 19 esztendős kerékpáros a 24 induló közül a 20. időt tekerte (4:22.509 perc), az esti fináléban a két leggyorsabb szerepel, a harmadik és negyedik időt tekerők a bronzért szállnak harcba.