Piros Zsombor a legjobb nyolc közé jutott a 36 ezer euró (14 millió forint) összdíjazású salakpályás székesfehérvári challenger-tenisztorna szerdai játéknapján. A negyedikként rangsorolt hazai játékos ellenfele, a lengyel Daniel Michalski 23 perc játék után az első szettben feladta a nyolcaddöntős mérkőzést. A párosoknál Boros Attila, Kisantal Botond és Madarász Gergely, Füle Mátyás kettőse egyaránt döntő rövidítésben kapott ki a nyitókörben.

Eredmények (az ATP honlapja alapján):
egyes, nyolcaddöntő: Piros Zsombor (4.)-Daniel Michalski (lengyel) 4:1-nél Michalski feladta páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):
Kavakami Rimpei, Aldin Setkic (japán, bosnyák)-Boros Attila, Kisantal Botond 6:3, 3:6, 10-8 – döntő rövidítés
Filip Bergevi, Petrosz Cicipasz (svéd, görög, 4.)-Madarász Gergely, Füle Mátyás 4:6, 6:3, 10-8 – döntő rövidítés

korábban:
egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Marozsán Fábián (1.)-Mili Poljicak (horvát) 6:1, 4:2-nél Poljicak feladta
Nicholas David Ionel (román)-Madarász Gergely 6:1, 6:0 Oleg Prihodko (ukrán)-Füle Mátyás 6:2, 6:1 Mirza Basic (bosnyák)-Fajta Péter 6:4, 3:0-nál Fajta feladta