Az 1. negyed első percei nagyon harcosan teltek, DeCosey szerezte az első kosarat, majd Ford is betalált, erre Tiby kintről válaszolt, 3-4. Triplaeső hullott az Arena Savariában: DeCosey után Kovács B. is beszórta a távolit, 6-7. A 4. perc elején Keller pöcizése után vezettek először a sárga-feketék, 8-7. Sajnos nem sokáig, Philmore és Pongó pontos dobásai után már 8-12 állt a táblán. A játékrész derekán Ford újabb közeli kosarat szerzett, 9-14-nél Perl Zoli is pályára lépett. Philmore újabb kosara után, 9-18-nál Konakov mester kért időt. Zozó triplája nagyon jókor esett be, Takács a vonalról felelt, 12-20. Diong zsákolása és Takács közelije után már 10 feletti volt a különbség, 12-24. Az utolsó percben Somogyi a vonalról volt eredményes, meglepő hátrányba került a Falco, 12-26.

A 2. negyedet jól kezdte a szombathelyi gárda, Sövegjártó duplája után Cowels 2+1 pontja esett be, 17-26. Ezután Philmore talált be újra, erre Sövegjártó a vonalról reagált, 18-28. A Falco percei következtek, Cowels triplát és duplát is, míg Zozó is kettest dobott, 25-30-nál a vendégek kértek időt. Sajnos összeszedték magukat, ráadásul a játékvezetői trió is a hazaiakra fújt technikai hibákat, Vojvoda pedig kihasználta, 25-34. A negyed közepén megint Philmore használta ki a hazai védekezés gyenge pontjait, 27-36. Cowels a vonalról szerezte tizedik pontját, majd Tiby dobhatott ziccert, 31-36. A félidő hajrájában DeCosey hármasa után, 33-43-nál megint Konakov mesternek kellett megállíttatni az órát. Az utolsó percben nagy küzdelem zajlott a labdáért, Pot ziccere után 5 pontra jött fel a Falco, 38-43.

A 3. negyed Somogyi ziccerével startolt, Perl Zoli válaszolt, majd Cowels újabb 2 egymást követő triplát hintett, 46-45-nél a fehérvári mester kért időt. Vojvoda távolija után Keller közelije esett be, 48-48. Somogyi és Perl, majd újra Keller labdája volt precíz, 52-50. Sajnos már a játékrész derekán összejött az ötödik csapathibája a vasiaknak, Vojvoda ezt is kihasználta, 54-54. Somogyi közelije után Barac is begyötört egy közelit, 58-58. Ez a játékrész is óriási küzdelmet hozott, az utolsó perc számos kétes ítéletet hozott, aztán Brown dobta az utolsó pontokat, 60-61.

A 4. negyed elején Keller közelijét jegyezhettük fel, majd Barac is betalált, 64-63. Pongó vonalról szerzett 1 pontja után Philmore dobott ziccert, erre Cowels felelt, 66-66. Kihagyott hazai ziccert követéen DeCosey szerzett közelről 2 pontot, Zozó válaszolt rögtön, 68-68. Brown látványos zsákolása után Philmore egalizált, 70-70. Barac is zsákolt egyet, majd Brown csent el egy labdát és zsákolt újra, 74-70. Másfél perccel a vége előtt Barac zsákolt megint, DeCosey felelt, 76-73. Az utolsó percben Perl Zoli triplája eldöntötte a negyedddöntő sorsát, 79-75-re győzött a Falco és utazhat Budapestre, szombaton elődöntőt játszhatnak a szombathelyiek a a Tüske Csarnokban, az ellenfél a Kecskemét lesz.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 79-75 (12-26, 26-17, 22-18, 19-14) Magyar Kupa, negyeddöntő Szombathely, Aréna Savaria Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Kapitány Gellért, Farkas Gábor (Vághy Tamás János)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 2, Brown 6, Kovács 3/3, Tiby 10/6, Keller 9. Cserék: Barac 12, Cowels 18/12, Sövegjártó 3, Perl 16/6. Arconic-Alba Fehérvár: Pongó 6/3, Somogyi 10, DeCosey, Ford 12, Philmore 16. Cserék: Vojvoda 9/3, Decosey 14/6, Takács M. 4, Mbacke Diong 4.