KÉZILABDA NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ, A-CSOPORT
CSM BUCURESTI (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–27 (12–14)
Bukarest, 3500 néző. Vezette: Merz, Kuttler (németek)

BUCURESTI: Glauser – Östergaard, Flippes 4, Zaadi 2, Pintea 1, NEAGU 5 (1), Dindiligan 1. Csere: E. Eriksson (kapus), Ingstad 2, Rotaru, ARNTZEN 4 (2), Kobylinska 2, Guttiérez 2. Edző: Adrian Vasile

ETO: S. Toft – Hovden 2, RJU UN HI 5, Haugsted, BRATTSET 7, S. Oftedal 2, SZÖLLŐSI-SCHATZL 4. Csere: Duijndam (kapus), Gros 3 (3), Nze Minko 1, Győri-Lukács 1, Broch, Blohm, De Paula 2. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 13. p: 3–8. 19. p: 8–11. 25. p: 11–11. 28. p: 12–12. 33. p: 13–16. 37. p: 16–16. 49. p: 18–22. 54. p: 21–23
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG
Adrian Vasile: – Ezúttal egyértelműen a Győr volt a jobb csapat, tudtuk, hogy az idény elég korai szakaszában máris nagy kihívással kell szembenéznünk. Tisztában voltunk vele, hogy megvan bennük a minőség és a stabilitás, de bíztunk magunkban. Sajnos, ha egy ilyen szintű ellenfélnek túl sok rést hagysz, akkor az kihasználja. Nehéz megemészteni ezt a mérkőzést, de legalább a jó dolgok mellett rámutat azokra a hiányosságokra is, amelyekben fejlődnünk kell.
Ulrik Kirkely: – Köszönet a CSM-nek ezért a kemény mérkőzésért, azt kaptuk, amit előzetesen vártunk. Rengeteg kimagasló egyéni képességű kézilabdázó és két rivális hatvan percig tartó küzdelme volt ez, főleg azokban a szakaszokban, amikor mi szenvedtünk, ők pedig jól mentek hét a hat ellen. Összességében úgy érzem, többé-kevésbé keményen védekeztünk ezen a mérkőzésen, és fontos pillanatokban jöttek a védések.

xxx

A női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában a B-csoportban a Ferencváros 32–26-ra kikapott a Krim Mercator Ljubljana otthonában, de az eredmény nem tükrözi pontosan, mennyivel jobbak voltak a hazaiak.

CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ, B-CSOPORT
KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 32–26 (15–10)
Ljubljana, 3500 néző. Vezette: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
LJUBLJANA: Vojnovic – RADICSEVICS 4, DMITRIJEVA 9, Pineau, Brnovics 1, Stanko 2,

MAVSAR 7. Csere: Arenhart (kapus), Lazovic 2, Klemencic 2, Abina, Spreitzer, Zulic, Varagic 2, Abina, Rosiak 1, Grbics 2. Edző: Dragan Adzsics
FTC: Janurik – Malestein 2 (1), KLUJBER 8, Lekics 2, Cvijics 2, Bölk, Márton G. 2. Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, Szöllősi-Zácsik 1, Kisfaludy 2, Hársfalvi 1, Kovács Anett 1, Kukely A., Tomori, SIMON P. 5 (1). Edző: Martin Albertsen

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 13. p.: 5–5. 18. p.: 9–5. 23. p.: 13–8. 38. p.: 19–13. 49. p.: 27–19. 52. p.: 31–20.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3

Martin Albertsen: – Elismerésem a hazai csapatnak. Nehéz meccs volt és nagyon szomorú vagyok Szöllősi-Zácsik Szandra sérülése miatt. Túl sokat hibáztunk ahhoz az ellenfél kapusával szemben, hogy megnyerhessük a mérkőzést. Védekezésben harcoltunk a világ egyik legjobbja, Darja Dmitrijeva ellen, próbáltuk megállítani, de nagyon jól játszott. A bajnoki meccseken nagy hittel és szenvedéllyel kézilabdázunk, ezúttal azonban nem éreztem ezt a csapaton. Ez nagyon hiányzik a Bajnokok Ligája-mérkőzéseken. Remélem, hogy a következő találkozón viszont már meglesz ez is.