Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – CSM CSU Oradea 71–62 (12–17, 20–6, 30–21, 9–18)
Bajnokok Ligája-selejtező, 1. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2300 néző
V.: Calik (lengyel), Vulic (horvát), Sarapa (fehérorosz)

Falco: Hooker 6, Váradi 6/3, Filipovity 17/9, Washington –, Reddic 9. Csere: Lake 5, Perl 8, Benke 18/6, Krivacsevics 2.

Nagyvárad: Watson 11/3, Nicolescu 2, Richard 10, Zsekovics 12, Valeika 8. Csere: Barnette 2, Markovics 8, Broussard 7/3, Baciu 2.

Az 1.negyedben a Hooker – Váradi, Filipovity, Washington, Reddic összeállłtásban lépett pályára a magyar bajnok. A feldobáskor Reddic ütötte el a játékszert, majd pár másodperccel később már zsákolt is. Zekovic egyenlítése után Filipovity szerzett duplát, 4-4. A románok szerb centere nagyon képzett, Zekovic már a harmadik dupláját szerezte, 4-8. A negyed közepán Lake, Perl és Benke is beállt, Hooker dobott kosarat, 6-10. A játékrész végén Krivacsevics is beállt, majd Zozó újabb pontokat szerzett, 10-12. Az utolsó percben Reddic hagyta ki a kihagyhatatlant, 12-17 az állás.

A 2.negyed Krivacsevics pontjaival startolt, majd a román bajnok is kosarat dobott, 14-19. Perl is hozzátette a maga dupláját, majd az Oradea kért időt. Zozó újabb kosara után lepattanót is szerzett a válogatott játékos. Filipovity középtávolija után újra asárga-feketék vezettek, 20-19. A negyed közepén Benke pöcizte be, aztán Hooker szlalomozott végig a pályán, majd Lake ziccer, már 26-19. Újabb vendég időkérés! Ezekeben a percekben jó volt a hazai csapat, Lake zsákolt, aztán a románok büntetőztek, 28-23. Az utolsó percben Váradi dobott egy értékes duplát, majd még Hooker is szerzett 2 pontot, 32-23.

Szünet után a 3. negyedet a Váradi – Benke, Perl, Washington, Reddic ötössel kezdte a Falco. Nagyváradi kosárral indult a harmadik 10 perc, majd Reddic 2+1 pontja jött, először volt 10 pont közte, 35-25. Benke tripla, ez volt az első, aztán zsákolt is egyet Szili, 40-27. Benke megállíthatatlan volt ekkor, újabb tripla, már 12 pontos! Benke újabb duplája után Valeika zsákolt, 45-36. Reddic is behintette a büntiket, Filipovity pedig triplát szórt, majd ziccerből is betalált, 52-36. Jött is a timeout. Filipovity újra betalált, de a románok is. Benke mindent beszórt ekkor, közben Richard tartja életben a román reményeket, de Filipovity újabb 2 triplát szórt, ezzel 62-44.

A 4. negyedet 0-6-tal kezdte az Oradea, nem így tervezte a Falco! 62-50-nél időt kért Gasper Okorn. Lake, majd Benke büntetőzhetett, majd Szili lepattanót is szerzett, Reddic pedig 1 büntetőt beszórt, 66-50, amikor már ,,csak” 5 perc van vissza. Váradi szerzett a vonalról 1 pontot, aztán Valeika zsákolás következett, 68-56. Okorn mester a hajrában még időt kért, mert nagyon nem ment az utolsó percekben. Zekovic büntetői után 10 pontra fogyott a különbség. Váradi triplája nagyon jókor jött, időt kértek a vendégek. Az utolsó percben a játékvezetők nem egyszer a Falco hátrányára tévedtek, így a végén kevesebb, mint 10 pont lett a győztes arány, 71-62.

A meccs után a Falco válogatott játékosai nyilatkoztak az M4 Sportnak, ezekből idézünk.

Benke Szilárd: meg kell még szokni az új közeget, ez volt az első tétmeccsem április óta. Magamnak akartam bizonyítani, elégedett vagyok. Szerintem jól rotáltunk, a 3. negyedben a védő lepttanókat jól összeszedtük, az üres helyzeteket pedig jól tudtuk értékesíteni. Megérdemelten győztünk.

Váradi Benedek: szerintem bejütt, hiszen ilyen nagyon harcias meccsre készültünk. Ennek a 9 pontnak elégnek kell lenni, de mi győzni megyünk oda is. Megvolt a románok stílusa, örülünk a győzelemnek. Köszönjük a szurkolók támogatását, ha ugyanígy játszunk, ott is nyerhetünk.

Filipovity Márkó: 9 pont nem sok, de nyerni megyünk idegenbe is. A 3. negyedben nagyon ment, felszívtuk magunkat, 5 triplát is dobtunk, a zónákat kijátszottuk, ott is nagy  energákat kell majd mozgósłtanunk!

Perl Zoltán: kezünkben van a meccs, ott is szeretnénk ugyanezt játszani, többpontos különbség is volt, maradhatott is volna, jám ó rutinos csapat az övék, feljöttek. Sok támadót szedtünk, szerintem 30 percet úgy játszottunk, ahogy a bajnokikon is akarunk majd.

A visszavágót péntek este Nagyváradon rendezik.