KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SZOMBATHELYI KKA 25–23 (12–13)
Kisvárda, 950 néző. V: Felhő, Öcsi

KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 1, HABANKOVÁ 5, RADOJEVICS 9 (5), Litre 1, Siska 2 (1), Milosevic 1. Csere: Lajtos (kapus), Petika 1, Smid, Dombi L. 2, ROCHA 3. Edző: Bakó Botond.

SZOMBATHELY: SIPEKI – Jovetic 3, Virág N. 1, Mitrovics 3, GORILSZKA 6/1, Bandelier 2, Mayer M. 3/3. Csere: Gadányi és Tomasevics (kapus), Pődör R. 2, Mayer Sz. 2, Csire 1, Horváth P. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 18. p.: 8–6. 23. p.: 9–10. 33. p.: 12–14. 42. p.: 18–17. 53. p.: 21–19. 56. p.: 22–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4

Jó utánpótlás munka zajlik a szombathelyi klubnál, ugyanis mindkét saját nevelésű játékos, Pődör Rebeka és Csire Fanni is góllal mutatkozott be az NB I-ben! Így is azonban a tavalyi 8. helyezett Kisvárda hazai pályán 2 góllal legyőzte az SZKKA csapatát a K&H női kézilabda liga 1. fordulójában. De haladjunk sorban!

Egy percig sem játszott megilletődötten a Sipeki – Jovetics, Virág, Gorilszka, Mitrovics, Bendelier, Mayer M. összeállítású kezdőcsapat Kisvárdán, hiszen a hazaiak vezető találata után Lilja Gorilszka már a 2. perc elején megszerezte az SZKKA 1. NB I-es gólját. Miközben Sipeki ihletett formában védett és mutatott be bravúrokat, a 2 csapat végig feje-fej mellett haladt.

A Marosán-csapatnál különösen a Gorilska volt elemében, a 10. percben már a harmadik találatánál járt. A hazai csapat nem találta átlövőjátékát, de egy-egy betörésből, büntetőből elért találattal tartották a lépést. Az időközben beállt Rocha találatával, 8-6-nál először vezetett kettővel a hazai gárda, ezt azonban gyorsan ledolgozták Joveticsék, hiszen a csereként beállt 2 saját nevelésű fiatal játékos, előbb Pődör Rebeka, majd Csire Fanni is betalált élete első NB I-es találkozóján. A félidő végén Radojevics hetest hibázott, illetve Gadányi hárított bravúrral, így 12-13-as vezetésnél a szombathelyi csapatunk vonulhatott előnnyel a pihenőre.

Fordulás után tovább folyt az öldöklő küzdelem, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyt kovácsolni magának, a 2. félidő közepén 18-18 állt az eredményjelzőn. Ugyanakkor az első játékrészhez képest gyorsabb lett a hazaiak játéka és megérkeztek az átlövés gólok is, Veronika Habánková rövid időn belül háromszor is beköszönt, így 10 perccel a meccs vége előtt 20-18-ra léptek el a hazaiak, akiknél Pásztor Bettina ezekben a percekben több bravúrt is bemutatott, sőt még büntetőt is hárított. A végjátékban Dombi Luca háromgólosra növelte az előnyt, erre még Gorilska egy hetessel válaszolt, majd Mayer Szabina is betalált és 5 perccel a lefújás előtt, amikor 22-21 volt az állás. A hajrában, a kölcsönös időkérések után Bandelier rontott lövésével, 25-23-nál ért véget a találkozó.

Összességében végig nagy küzdelemre kényszerítette az SZKKA a hazai együttest, amely csak a hajrában tudta bebiztosítani a győzelmét: Kisvárda – SZKKA 25–23.

Az SZKKA legközelebb szeptember 7-én lép pályára az NB I-ben,  Marosán György ,,lányai” jövő szombaton újra idegenben, ezúttal az EHF-kupagyőztes Siófok otthonában szerepelnek majd.

A 2 vezetőedző a sajtótájékoztatón vonta meg a mérleget.

Az SZKKA szeptember 7-én az EHF-kupafgyőztes Siófok otthonában szerepel majd.