Az Újpest és a Nyíregyháza után, már hazai környezetben lépett pályára péntek délután a Hungast-Haladás VSE női extraligás röplabda csapat. Mucsi Péter tanítványaira nehéz próbatétel várt, hiszen az a Vasas látogatott Szombathelyre, amely első helyen állt a bajnoki tabellán a fordulót megelőzően. Ráadásul több minőségi légiós mellett feltörekvő magyar játékosok is megtalálhatóak a fővárosi keretben.

Ott volt többek között az egykori válogatott labdarúgó Juhár Tamás lánya is valamint Takagui Ana Tiemi a brazilok egykori válogatott feladója is. Valószínű a nagy neveknek köszönhetően kicsit visszafogottan kezdte a mérkőzést a Haladás. Az első 5 labdamenetet a Vasas nyerte, Mucsi Péter megbízott vezetőedző azonnal időt is kért, hogy rendezze a sorokat.

Jól tette, mert Stephanie Lojen és Andrea Kalman vezérletével szép lassan felzárkózott a hazai együttes. Azonban elég volt egy kisebb kihagyás és ismét nagyobb előnyre tett szert a Vasas, ismét magához hívta tanítványait a Haladás szakvezetője. A hajrában sokáig jól tartotta magát a vasi együttes, de győzött a nagyobb rutin, így 22 percnyi játék után megszerezte a vezetést a fővárosi együttes (21-25).

A folytatásban nagyon rosszul játszott a szombathelyi csapat. Hiába kért időt Mucsi Péter, nagy elánnal játszott a Vasas és a kemény, pontos ütéseik ellen nem volt ellenszer. Megpróbálta cserékkel megtörni a Hali a vendégek lendületét, ez részben sikerült is, hiszen felváltva szerezték a csapatok a pontokat, azonban a piros-kékek nem hagytak esélyt sem ebben a játszmában a hazaiaknak (7-25).

Az utolsó szettben aztán ismét a kezdőcsapat lépett pályára és rendkívül szívósan játszottak: hol az egyik, hol a másik gárda került előnybe. Ekkor már Gluszak Jakub Wojchech is időkéréssel és cserékkel próbálta megzavarni a hazaiakat – kevés sikerrel. Az utolsó labdamenetek előtt még a Haladás állt jobban, végül mégis a vendégek örültek, akik minimális különbséggel húzták be az utolsó, mindent eldöntő játszmát (23-25).

Hungast-Haladás VSE – Vasas Óbuda 0-3 (21-25, 7-25, 23-25)

Haladás: Ašćerić, Kalman, Wallner, Čičić, Takács, Kinser.
Libero: Lojen
Csere: Huff, Reljić, Dobó, Kolada, Bokor, Marton.
Vezetőedző: dr. Mucsi Péter