Már több alkalommal – legutóbb ITT – olvashattak róla, hogy a Szombathelyi Kötélugró Klub legjobbjai Orlandóban írják tovább az egyesület és a sportág történelmét. A pénteki nagy finálénak 3 arany, 3 ezüst és 2 bronzéremmel a zsebükben vágtak neki.

A döntőkben természetesen már csak a legjobb beválogatott versenyzők indulhattak. A szombathelyiek már azt is nagy sikernek könyvelték el, hogy több számban minden szombathelyi versenyző ott tudott lenni a fináléban. Az pedig hab volt a tortán, hogy a Szombathelyi Kötélugró Klub eddigi megnyert éremkollekciója magyar idő szerint péntek éjjel tovább gazdagodott.

A júniusban érettségizett Nagy Lola a pénteki döntőkben kétszer is a dobogó második fokára állhatott. Először az egyéni szabadon választottban rendezett döntőben, itt egyébként érdekesség, hogy az amerikai Khaly mögött két magyar végzett, Lola mellett a maklári versenyző, Krattinger Eszter is dobogóra állhatott.

Lola a második pénteki ezüstöt húgával, a 10 éves Lottival páros 2×30 másodperces duplában szerezte (képünkön jobbra).

A bronzérmet pedig a 4×30 másodperces versenyszám döntője hozta, itt a Komlósi Kata – Nagy Lola – Simon Tira – Varga Flóra összeállítású kvartett (cikkünk 1. képén) léphetett fel a dobogó harmadik fokára – tájékoztatta sportoldalunkat Füle Magdolna vezetőedző.

A 4×30 másodperces versenyszám döntőjében egyébként magyar siker született, a maklári kvartett söpörte be az aranyérmet.