Falco KC Szombathely – Nutribullet Treviso 81-80 (18-24, 23-9, 18-24, 22-23)
Szombathely, Aréna Savaria – 2827 néző
V.: T. Bissuel (francia), A. Conde (spanyol), Y. Yilmaz (török)

Falco KC Szombathely: Váradi 17, Clark 3/3, Benke 13/3, Golomán 8, Keller 9. Cserék: Kovács B. -, Perl 18/6, Barac 13, Somogyi -.

Nutribullet Treviso: Russel 15/6, Dimsa 16/6, Szokolowszki 10/6,Akele 22/12, Sims jr. 4. Cserék: Casarin -, Chillo -, Jones 2, Bortolani 8/3, Imbro 3/3.

Az 1. negyedben Russel kezdett be nagyon, 0-5. Golomán zsákolással szépített, ezután Benke is betalált, 2 perc után 7-7 állt a táblán. A 4. perc már a Falco vezetésével kezdődött meg, Váradi egymás után kétszer is eredményes volt, 11-7. A játékrész derekán, Akele triplája és Golomán újabb zsákolása után 13-10-re vezettek a hazaiak. Beni kiválóan játszott, újabb kosara után az olaszok kértek időt. Hasznos volt számukra a játékmegszakítás, sajnos Akele nagyon beindult, 17-21. Az utolsó percben Perl Zoltán a vonalról szerezte meg saját maga első pontját,18-24.

A 2. negyed Bortolani hármasával kezdődött, de Benke labdája is megtalálta kintről a helyes utat, 21-27. Szili újabb kosara és Beni extra 2+1 pontjával 26-27-re jött fel a Falco. Sims jr. hibája után szerzett fontos labdát a vasi csapat, majd Keller zsákolt hatalmasat, 28-27-nél megint az olaszok kértek időt. A negyed közepén Zozó triplájának örülhetett a fantasztikus szombathelyi publikum és válasz sem érkezett, majd Golomán közelről eredményes tudott lenni, 33-28. A félidő hajrájában parádézott a magyar bajnok, Zozó megint hármast szórt, a magasemberek pedig betakarták Simset, Keller duplát értékesített, 40-31-es vezetésnél Konakov mester állította meg az órát. Az utolsó percben is nagy harc ment a labdáért, egy-egy kosár esett még és magabiztosan vezetett a Falco, 41-33.

A 3. negyedet az olaszok kezdték jobban, de Keller a vonalról gyarapíthatta pontjai számát, 42-35. Sokolowski tripla után Váradi újra betalált, 44-38. Dimsa és Russel egymást követő triplája azt jelentette, hogy ledolgozták a hátrányt, 44-44-nél Konakov mester reagált. Az időkérés után Dimsa a vezetést is megszerezte az olaszoknak, de Golomán zsálolása újfent egált jelentett, 46-46. A játékrész derekán Akele is betömte, de Benke Szili 2+1 pontja ismét a Falco előnyét eredményezte, 49-48. Barac mesteri horog dobása vastapsot váltott ki közönségből. Dimsa kosara után Clark triplája hullott be a legjobbkor, 54-52. Ezt követően Barac vonalról szerzett pontokat, majd Somogyi védekezett parádésan, az ellentámadásnál pedig a palánk alatt is kiemelkedőt küzdött, sajnos a büntetői nem sikerültek, de Zozó rohanása igen, 58-52-nél újabb olasz időkérés következett. Az utolsó percben Imbró hármasa esett be, majd a ziccert is bedobták, 58-57. Az utolsó szombathelyi támadás nem sikerült, de az olaszoké sem, 59-57.

A 4. negyed Barac extrájával indult, 62-57. Sims jr. szépített, de Barac újra betalált, 64-59. Váradi nevét is feljegyezhettük újra, 66-59-nél Clark, majd Barac is kapott egy-egy hibát, Sims jr. pedig kihagyta a büntetőket. A játékrész derekán nagyon sok játékmegszakítás jellemezte az összecsapást, Sokolowski színészkedése pedig mindent vitt, de Keller pontjai jókor jöttek, 70-63. A dudaszó előtt 4 perccel Zozó 2+1 pontja hullott a helyre, 73-68. Őrült utolsó perceket láthattunk, másfél perccel a vége előtt feljöttek az olaszok, 75-74 állt az eredményjelzőn. Az utolsó támadásoknál ide-oda estek be a büntetők, de a végletekig kiélezett rangadót Zozó jóvoltából megérdemelten nyerte meg a Falco, 81-80.

Szünet következik, a Bajnokok Ligájában legközelebben december 14-én, Athénban lép pályára a Falco KC Szombathely.