A Vas Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a hétvége során sem volt pihenő, több izgalmas párharcot is láthattak a kilátogató nézők, köztük volt például a Jánosháza első pontszerzése, valamint a Körmend második győzelme is.

Az idei szezon egyik legnagyobb meglepetése a Lukácsháza ekkora mértékű hanyatlása, a korábbi években dobogóért küzdő együttes továbbra is nyeretlen maradt a bajnokságban, hisz 2:1-es vereséget szenvedett a Király SZE otthonában. A találkozón mindkét együttes támadólag lépett fel, a hazaiak több nagy lehetőséget is elpuskáztak, de végül a két gólos előnyükből egyet sikerült megőrizniük a meccs végére emberhátrányba kerülő Lukácsháza ellen.

Megszerezte első pontját a 2019/20-as kiírásban a Jánosháza csapata, akik nagy meglepetésre az éllovas Egyházasrádóc ellen tartottak otthon 1 pontot úgy, hogy a vendégeknek csak a hajrában sikerült egyenlíteniük.

A korábbi szezonokban igazi rangadónak számító összecsapásra is sor került a hétvégén: a Körmend a Répcelakot fogadta hazai pályán. A találkozó előtt előzetesen inkább a vendégekre fogadtak volna többen, és talán a répcelaki játékosokon ez érződött is a mérkőzésen. Jobban kezdte a meccset a vendég együttes, ám helyzet egyik oldalon sem alakult ki, aztán egy hazai pontrúgás után nem sikerült felszabadítania rendesen a védőknek, egy megpattanó lövést követően pedig megszerezte a vezetést a Körmend. A második etapban aztán feljebb tolta a védekezését a Répcelak, a körmendiek pedig okosan és taktikusan játszva használták ezt ki, sorra vezették a kontráikat, amelyeket jó százalékkal értékesítettek is, így ilyen arányban is megérdemelten győztek, 2. alkalommal az idei szezonban.

Az előző fordulóban elképesztő győzelmet produkált a Kőszeg gárdája, akik 3-as emberhátrányban hozták el Lukácsházáról a három pontot. Ezúttal tehát három emberére sem számíthatott a kőszegi csapat, akik úgy látszik csak drámai körülmények között szeretnek meccset nyerni, hisz a Szarvaskend ellen a 90. percben még 2:1 arányban vesztésre álltak. A 90. percben aztán sikerült egyenlítenie a hazai gárdának, sőt 3 perccel később a győzelmet érő találatot is bevitték egy véleményes góllal, hisz kérdéses volt, hogy a labda tényleg áthaladt-e a gólvonalon.

Továbbra sem megy a Szentgotthárdnak: az előző körben első győzelmét megszerző gárdának nem sikerült folytatnia megkezdett sorozatát, hisz a Bük otthonában súlyos vereségbe szaladt bele ismét a csapat.

Rábapatyról hozta el a három pontot a címvédő a hétvégén: az első félidőben már megszerezte a vezetést a Celldömölk, aztán a második etap közepén újabb két alkalommal betaláltak, amellyel el is döntötték a mérkőzés végkimenetelét.

Nem bírt egymással a két Magyar Kupa főtáblájára jutó együttes: a vépiek csak a hajrához közeledve tudtak egyenlíteni hazai pályán a Vasvár ellen, így végül az egy pontnak is örülhetett a csapat.

2 perc alatt két gólt szerzett, ezzel legyőzte a Csepreget a Rum. A találkozó sok ideig kiegyenlített mederben zajlott, majd az utolsó negyedórához érkezve a 75. percben megszerezte a vezetést a Rum, a következő percben pedig szintén betaláltak.