A piros-feketék csapatkapitánya hét triplát dobott a Kaposvár elleni összecsapáson.

Kissé felforgatott csapattal érkeztek a vendégek, hiszen Ivosev nem tartott társaival, míg a helyén kezdő Baki gyorsan megsérült. Ez azonban nem zavarta meg a Körmend kosarasait és Ferencz vezetésével gyorsan előnyre tettek szert. A kaposvári időkérés kissé megtörte a vasi lendületet, de a negyed végére így is maradt négy pontos hazai vezetés. Dillard és Ferencz tripláival ismét elhúzott a Körmend és hamarosan kórusban kiáltották a szurkolók: tíz, tíz… A félidőre így tíz pontos körmendi fórral vonultak a csapatok.

A harmadik negyedben aztán megrázta magát a hazai csapat és lényegében el is döntötte a találkozót. Wright és Csorvási pontjai mellett Ferencz szórt be egy újabb triplát, így közelítve a 30. perchez már húsz pontos differencia állt be a felek közt. Gibbs hiába vitte hátán csapatát, nagyon egyedül maradt a körmendi védők gyűrűjében, míg a túloldalon piros-feketék csapatkapitánya mellett a palánk alól is érkeztek fontos kosarak. A végére már csak az a kérdés maradt, hogy vajon eléri-e a Körmend a 100 dobott pontot, illetve mekkora különbséggel nyeri a találkozót a vasi gárda.

Egis Körmend – Kaposvári KK
94-77
(20-16, 21-15, 32-20, 21-26)

Körmend: Dillard 14/6, Hollins 9/3, Ferencz 23/21, Tuoyo 6, Horti 8.
Csere: Csorvási 18, Wright 11, Halász 3/3, Fanning 2.
Vezetőedző: Gasper Potocnik

A másik vasi csapat, a Falco budapesti fellépése jól kezdődött, a sárga-feketék különösebb megerőltetés nélkül, simán vezettek az edzőt váltó MAFC otthonában. Ismeretes, hogy Garai Péter irányította a hazaiakat Jovica Arsics helyett – írja az nso.hu.

A szombathelyiek előnye többnyire tíz pont felett volt, csakhogy a nagyszünet után egyre gyakoribbak voltak a fővárosi triplák. A negyedik 10 perc elején 17–4-es rohanással négy pontra (65–69) feljött a MAFC, ekkor azonban a Falco amerikai irányítója, Julian Norfleet is sebességet váltott, és kiharcolt faultokkal, triplákkal sikerre vezette a vendégeket.

MAFC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 78–88

(14–24, 16–21, 18–20, 30–23)
Gabányi-sportcsarnok, 1000 néző. V: Ádám, Rácz Zs., Balogh Gy.

MAFC: HOT 20/6, Lakits 1, FODOR M. 15/6, MCCRAY 14/6, Cvetkovics 14/6. Csere: Misek 8/6, Lakosa Zs. 4, Peringer, Katona B. 2, Bordács. Edző: Garai Péter
Falco: GOVENS 19/6, PERL 14, Váradi 7/3, Pustahvar 7/3, TÓTH N. 13. Csere: NORFLEET 23/12, Zigeranovic 5. Edző: Srecko Sekulovic