KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 104–105 (26–25, 20–18, 22–28, 23–20, 13–14) – h. u.
Kaposvár, 1000 néző. V: Kapitány, Gál J., Vida B.

KAPOSVÁR: DUNN 16/3, GIBBS 20/9, IVOSEV 42/9, HENDLEIN 8, Spica 18. Csere: Tóth P., Baki, Papp P. Edző: Fekete Ádám
SZOMBATHELY: GOVENS 27/6, Norfleet 12, VÁRADI 23/6, PUSTAHVAR 16/12, Tóth N. 7. Csere: Zigeranovic 4, BORISOV 16, Kovács B. Edző: Srecko Sekulovic.

Hihetetlen izgalmak után dőlt el a meccs, érdemes tehát áttekinteni az eredmény alakulását, amelyből látszik, hogy végig szoros, izgalmas meccset játszott a két rivális.

3. perc: 2–6. 7. p.: 20–17. 12. p.: 31–29. 17. p.: 39–40. 22. p.: 53–49. 27. p.: 64–64. 32. p.: 68–73. 37. p.: 82–85. 43. p.: 98–97
Kipontozódott: Norfleet (34. p.), Dunn (42. p.), Pusztahvar (42. p.), Ivosev (45. p.)

A vezetőedzők így látták a meccset:
Fekete Ádám: Keményen megdolgozott a Falco a győzelemért. Minden egyes momentumnak jelentősége volt ezen a meccsen. Számunkra Dunn kipontozódása volt a legnehezebb szituáció. Többször is megnyerhettük volna a találkozót, de végül vereséget szenvedtünk. Közönségünk fantasztikus volt, a további meccseken próbálunk olyan teljesítményt nyújtani, hogy újabb győzelmeket arassunk.

Srecko Sekulovic: Zigeranovicot kórházba kellett vinni a meccs közben, és Borisov sem volt százszázalékos. Ennek ellenére tudtunk nyerni a hazai pályán nagyon jó Kaposvár ellen. Fizikailag és mentálisan is kemény mérkőzés volt. A végén a szerencse is mellénk állt, és korrekt szurkolás mellett, nagyon nehéz mérkőzésen arattunk győzelmet.

Váradi Benedek, a Falco csapatkapitánya pedig így: hatalmas mérkőzés volt, büszke vagyok az egész csapatra! Nagyon kemény fizikális meccs volt, de mentálisan is sokat kivett belőlünk. Kicsit úgy érezzük most, hogy az idei, korábbi két hosszabbításban elvesztett meccsünket visszakaptuk. Nekünk sikerült most az utolsó dobás.

*

Egis Körmend – DEAC
100-93
(26-24, 20-19, 26-25, 28-25)

Körmend: Dillard 19/6, Hollins 18/6, Németh Á. -, Ferencz 13/12, Horti 9.
Cserék: Fanning 16/9, Wright 11/3, Csorvási 7, Smith 4, Halász 3/3, Bán -.
Vezetőedző: Gasper Potocnik

A vártnál szorosabb meccset nyert meg a Körmend

Már az első pillanatban érződött, hogy a vendégek is komolyan veszik a találkozót. A védekezésbe mindkét oldalon sok hiba csúszott, így rendkívül pontgazdag első negyedet láthatott a közönség. A folytatásban is elmaradt a körmendi gázolás, hiába szórta becsülettel Ferencz a triplákat, a túloldalon Velkey okozott bosszúságot a piros-feketéknek. A szünetre így csak három egységgel álltak jobban a hazaiak. Fordulás után sem változott sokat a játék képe hiszen mindkét együttes nagyon ponterőssen játszott, de ez leginkább a gyenge védekezés számlájára volt írható. A végén aztán Dillard vette hátára csapatát és döntötte el a mérkőzést, amely a vártnál sokkal nehezebb volt a Rába-parti alakulat számára.