A nemzetközi kupamérkőzések miatt kellett elhalasztani az élvonalbeli férfi kosárlabda bajnokság 21. fordulójának egyik pikáns összecsapását a Pécs-Körmend találkozót. Ősszel a Rába-partján rendkívül színvonalas mérkőzést játszottak a csapatok. Az ex-szombathelyi Simon Kristóf ponterős játékával jól tartotta magát a Pécs, de Ferencz Csaba extrájával – aki 18/18 mutatóval a mezőny legjobbja lett – megérdemelten nyert a Körmend.

Ezúttal viszont idegenben kell jól teljesíteniük a piros-feketéknek, akikre kis nyomás is nehezedni fog a találkozón. A Falco Szegeden elszenvedett veresége, valamint a Körmend az Alba felett aratott győzelme miatt Gasper Potocnik együttese a második helyen áll a bajnokságban. Ha ezt az előkelő pozíciót meg szeretné tartani a vasi csapat, mindenképpen győzniük kell a Lauber Dezső Sportcsarnokban.