Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 107-104, h.u.

(29-12, 16-21, 13-22, 18-21, 11-11, 6-6, 14-11)
V.: Cziffra Cs., Kapitány G., Győrffy P. (Gencsev P.)

ZTE: Kinney 33, Vaughn 20/9, Benke 14, Szabó 18/6, Radic 7. Csere: Mohácsi 12/6, Doktor -, Horváth 3/3, Kis -, Mikovic -.

Falco: Govens 24/6, Perl 10, Váradi 14/6, Borisov 2, Tóth N. 10. Csere: Norfleet 26/6, Taylor 4, Pustahvar 14/6.

Kipontozódott: Govens.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1

Fantasztikus meccset játszott a Falco, de sajnos a háromszori hosszabbításból végül a hazaiak jöttek ki győztesen. A ZTE az első negyedet követően 29–12-re vezetett – és még a félidőben is 12 pont volt az előnye (45–33) –, ám a Falco a negyedik játékrész elején fordított (60–62).

Miután a két csapat a rendes játékidőben nem bírt egymással (76–76), következhetett a ráadás, amelyben öt percet követően 87–87-re, majd újabb öt perc után 93–93-ra állt a mérkőzés. A hosszabbítás harmadik szakaszában öt ponttal meglépett a szombathelyi csapat (95–100), mégis a hazaiak nyertek (107–104).

A hazaiaknál a 33 pontig jutó James Kinney extra teljesítményt nyújtott, bár öt triplájából egyik sem hullott be a gyűrűbe, a sárga-feketéknél ezúttal a 26 pontig jutó Norfleet volt a legeredményesebb.

Az őrült csata után Bencze Tamás és Srecko Sekulovic is elmondta meglátásait.

Bencze Tamás: Nagyon hektikus meccs volt, de ami a legfontosabb, életben maradtunk, és tovább is szeretnénk lépni. Jól kezdtünk, aztán hullámzó lett a találkozó, majd a végére topmérkőzés lett belőle. A rendes játékidőben volt lehetőségünk a győzelemre. El kell ismerni, ha fordított az eredmény, a Falco sikere sem lett volna érdemtelen. Rengeteget köszönhetünk szurkolóinknak, most igazán „hatodik emberek” voltak.

Srecko Sekulovic: Nagyon hosszú meccs volt, végül mégis csak egyetlen dobás döntött. Mínusz tizennyolcról jöttünk vissza. Volt tartásunk. A végén talán egy kicsivel szerencsésebb volt a ZTE, de a győzelme nem érdemtelen. Megyünk tovább, vasárnap ismét előnyt szeretnénk szerezni.

Vasárnap este az Aréna Saváriában folytatódik az ütközet.