Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 93-70

Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző,
V.: Földházi T., Tőzsér D., Minár L. (Páli K.)

Falco: Govens 2, Perl 19/6, Váradi 6, Borisov 13, Taylor 22. Csere: Pustahvar 13/3, Tóth N. 6, Norfleet 10/6, Kucsora 2, Dancsecs -, Durázi -, Hódi -.

ZTE: Kinney 9, Vaughn 8/6, Benke 6, Szabó 11/6, Radic 12. Csere: Horváth 12/12, Doktor -, Kis 5/3, Mohácsi 7/6, Mikovic -.

Az 1. negyedben a feldobás után a vendégeké lett a labda, de az első pontok a hazaiaké, Taylor zsákolt. Jobban kezdett a Falco, 6-0 után dobta a ZTE az első kosarat, Kinney követte el, 6-2. A negyed közepén Borisov pöcizte be Govens tripla-kísérletét, majd ziccert is dobott, 12-2, közte 10! Jött is a vendégektől az időkérés! Hiába, újabb 6 pontot dobott úgy a Falco, hogy a ZTE nem talált a kosárba, 18-2-nél Bencze Tamás ismét időt kért. Hosszú idő után pontot szerzett a ZTE, egymás után kétszer is triplát szórtak, 20-8.

A 2. negyedben az első hazai triplának a 12. percben tapsolhattak a szurkolók, ekkor Norfleet dobott pontosan, 25-10. Pustahvar triplája után, 32-10-nél 20-at számoltak a hazai szurkolók a ZTE-re. Benke pontjait jegyeztük fel 4 perccel a szünet előtt, de Pustahvar, majd Perl is azonnal válaszolt rá, 36-14! Ezután Borisov fejelte meg a különbséget, 40-16. Szabó, majd Norfleet hintett be egy-egy triplát a félidő végén, majd még a büntetőket is hibátlanul dobták a hazaiak, óriási a különbség, 47-19.

A 3. negyedben, az első kosár után már 30-at számolt az ellenfélre a hazai publikum, aztán jött Taylor és egy kosárváltás után már 55-24. Szóval minden ugyanott folytatódik, ahol az első félidőben abbamaradt. JÁTSZIK A FALCO – kiáltotta a hazai közönség, Taylor újabb pontjai után 61-26! Taylor újabb ziccere után már 20 pont állt az amerikai légiós neve mellett, 65-29-nél jött az újabb időkérés. Pustahvar szórt egy triplát a negyed végén, ezzel 74-41.

A 4. negyed első percében szándékos faultot követtek el a zalaiak, amit rendkívül indulatosan reagált le Bencze Tamás, meg is kapta érte a magáét, a ZTE pedig a pontokat, már 80-41. Ekkor alakult ki a legnagyobb különbség a 2 csapat között. A vége előtt 6 perccel jöttek a fiatalok, Kucsora és Durázi állt be a hazaiaknál, majd Hódi és Dancsecs is érkezett. A vége a vendégeké volt, de így is nagyon magabiztosan nyert a Falco, 93-70. Végig csak az volt a kérdés, mennyivel nyernek a hazaiak! Ezzel a párharc állása 2-1 a Falco javára, folytatás kedd este, Zalaegerszegen!

Srecko Sekulovic: az egész meccset végig kontrolláltuk. Ami nem sikerült az első két meccsen, az most igen, az elején szinte minden dobásunk bement. Mindenkinek igyekeztem játéklehetőséget adni, szeretnénk kedden győzni és befejezni a párharcot.

Bencze Tamás: a játék minden elemében jobb volt ma a Falco, koncentráltak voltak védekezésben, támadásban, ugyanakkor mi nem úgy álltunk a játékhoz, ahogy a párharc 1. meccsén. Nagyon sok előkészítetlen helyzetet vállaltunk, és még rosszul is dobtunk. Esélyünk sem volt ma. Igyekszünk rendbe tenni a következő napon a csapatot, és egyértelműen egyenlíteni akarunk.