Az első percekben még tartotta magát a vasi kosárcsapat Szolnokon, a férfi kosárlabda bajnokság harmadik elődöntő mérkőzésén, azonban gyorsan egyértelművé vált, hogy ez a nap nem Körmendé lesz. Rengeteg eladott labda mellett, sok dobást is rontottak Ferenczék, ráadásul csak három hadra fogható légiósuk maradt a vendégeknek, így a rotációs lehetőség is korlátozott volt. Az első negyed végére már 10 pont volt a hazaiak előnyre, majd a folytatásban még nagyobb sebességre kapcsolt a Szolnok. Andric a palánk alól gyűjtögette pontjait, míg Vojvoda és Perry távolról bombázták szét a Körmend zónáját. A bajt tetézte még Horti is, aki könyökösét követően kiállították, de a center ennek dacára nem vonult le a pályáról és edzőjével is összeveszett. Ekkor már morálisan is szétesett a vendég alakulat. A szünet felrázta a Körmendet, mert Davis és Ferencz pontjaival tartotta a különbséget a vasi alakulat, de ez kevésnek bizonyult. A végén már csak az volt a kérdés, hogy a Szolnok eléri-e a 100 pontot. A válasz: igen – Browning ziccerével pedig 102-59 lett a végeredmény. A hazaiak így söpréssel léptek a fináléba.